قیمت درب ضد صدا

قیمت درب ضد صدا

درب ضد سرقت اتاک درب به دلیل ساختاری که دارد، نسبت به درب های معمولی مقاوم تر و ایمن تر در برابر صدا و  طوبت می باشند است و کاملا درب ضد صدا می باشند. درب های ضد سرقت آتاک درب تا ۹۰ درصد مانع ورود صدا و رطوبت می باشند .

همانگونه که‌ می دانید درب ضد صد با نام درب آکوستیک شناخته شده است که در محیط خارجی قرار می گیرد و از ورود سر و صدا جلوگیری می کند. قیمت درب ضد صدا‌ وابسته به کیفیت و‌ ابعاد آن دارد برای استعلام قیمت این نوع درب با ما در ارتباط باشید. شما عزیزان علاوه بر درب‌های ضد صدا برای آرامش منزل خود می توانید از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید که تا حد زیادی جلوی سر و صدا را می گیرد.

درب ضد صدا یا عایق صدا چیست ؟

امروزه فراهم نمودن محیطی آرام و به دور از سر و صدای شهری یکی از دغدغه های مهم افراد در جامعه به شمار می آید.

متأسفانه به دلیل کنترل نمودن و کاهش برخی از هزینه ها در عملیات ساخت و ساز و دست یافتن به سودی بیشتر، بسیاری از پروژه های در حال ساخت و یا ساخته شده در کشور (خصوصاً در سال های اخیر) فاقد عایق های صوتی و جاذب صدای استاندارد بوده که این امر موجب عبور صوت به محیط های پیرامون شده و آرامش افراد را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. جهت رفع این مشکل، می بایست از پوششی بر روی دیوارها، سقف، کف و … استفاده گردد تا صدای انتقالی به محیط های پیرامون تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

به منظور کاهش صوت و مقابله با صدای انتقالی (کاهش آلودگی صوتی) از محیطی به محیط دیگر، می بایست از پوششی استفاده گردد که به آن پوشش، عایق صوتی گفته می شود. عایق های فوم صداگیر با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا ، در کاهش صداهای انتقالی به محیط پیرامون نقش به سزایی را ایفا می نمایند. عایق های صوتی ، جدیدترین و مدرن ترین نسل عایق های جاذب صدا در دنیا بوده (در مصارف صنعتی و ساختمانی برای دیوارهای مشترک، سقف، کف و …) و از لحاظ کیفی بسیار مطلوب و کارآمد می باشند

روش های آکوستیک کردن یا ضد صدا کردن درب یکی از شاخه های علم آکوستیک درب های ساختمان و سالن ها می باشد.

هدف اصلی از بین بردن صداهای زائد می باشد.

مهمترین نکته در آکوستیک درب ها استفاده از عایق صوتی مناسب و درز گیری درب در محل تقابل درب با چهارچوب (فریم آهنی) است.

هر چه عایق صوتی استفاده شده و درز بین چهارچوب و درب به خوبی پوشش داده شود درب آکوستیک شده نشت صدای کمتری خواهد داشت.

دیدن متن کامل مقاله  روکوب درب ضد سرقت

 

درب ضد صدا یا عایق صدا

آیا درب ضد سرقت عایق صدا می باشد ؟

درب ضد سرقت عایق صدا نیز می تواند باشد. به این علت که در هنگام ساخت درب ضد سرقت در دوطرف درب ۲ صفحه فولادی قرار می گیرد و مابین آن دو صفحه فولادی ، شبکه های فلزی قرار می گیرد که در بین آنها هوا وجود دارد .

این هوای محبوس در داخل درب های ضد سرقت می تواند به عنوان یک عایق مناسب صدا عمل کند . این مورد فقط در درب های ضد سرقت استاندارد رعایت می شود . در درب های ضد سرقت چینی به جای استفاده از این شبکه های فولادی معمولا از شبکه های مقوایی استفاده می شود که این یکی از دلایل وزن پایین در ب های ضد سرقت چینی است . همچنین در صورت درخواست مشتری داخل درب ضد سرقت پشم شیشه یا پشم سنگ نیز به کار برده می شود.‍‍‍ همچنین برای مکان هایی مثل استدیو و سالن اجتماعات میتوان از روکش چرمی برای زیبایی و عایق بیشتر صدا نیز استفاده کرد.

با توجه به افزایش آلودگی‌های صوتی در کلان‌شهرها که این معضل به یکی از نگرانی‌های جامعه بشری و سازمان‌های زیست محیطی تبدیل شده است، نیاز روزافزون به فراهم نمودن آرامش در ساختمان‌ها احساس می‌شود، هدف اصلی آکوستیک از بین بردن صداهای زاید و مزاحم در سالن‌ها و ایزوله‌سازی صوتی ساختمان‌ها می‌باشد. در این‎خصوص درب، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در زمینه عایق‌بندی صوتی و ضد صدا به شمار می‌آید. درب‌ می‌بایست به بهترین نحو مسیر ورود و خروج را برای افراد فراهم نموده و در عین حال نقش خود را در مقوله آکوستیک ایفا نماید.

درب آکوستیک ضد صدا

از مهمترين عوامل نشت صداهاي مزاحم به داخل محيط کار يا محل زندگي درب ها هستند . درب هاي ساخته شده براي محيط زندگي و ادارات ، معمولا با پوشش داخلي شبکه هانيکام و روکش ام دي اف يا اچ دي اف که قاعدتا ۳ ميل يا ۵ ميل هستند ساخته مي شوند . اين موضوع باعث نشت صداي مزاحم توسط اين درب ها به داخل محيط کار يا داخل منازل مي شود .

يکي از راهکارهاي مهم در به حداقل رساندن اين صدا ها ، استفاده از درب هاي آکوستيک ( ضد صدا ) با پوشش داخلي عايق صوتي از جمله : مينرال وول ، فوم پلي يورتان ، فوم الاستومري ، پلي استايرن است.

درب هاي معمولي در اکثر موارد با چهارچوب ( فريم آهني يا چوبي ) کاملا انطباق ندارند ( به دليل پيچيدگي يا تاب خوردگي درب يا فريم ) و اين موضوع باعث ايجاد درز بين درب و چهارچوب خواهد شد . اين درزها در بعضي مواقع به حدي هستند که به راحتي فضاي پشت درب از ميان اين شکاف ها قابل رويت بوده و همين امر سبب مي شود که صداي مزاحم از محيطي به محيط ديگر براحتي انتقال يابد .

ساخت درب هاي آکوستيک ( ضدصدا ) با چهارچوب هاي چوبي متناسب با درب ساخته شده ، از ديگر راهکارهاي اساسي جهت کاهش صدا مي باشد .

دیدن متن کامل مقاله  روش باز کردن درب ضد سرقت در چند ثانیه

یکي از روشهاي معمول جهت آکوستيک کردن درب ، لمسه کاري يا لمسه دوزي درب است . معمولا براي آکوستيک درب ها به روش لمسه کوبي ، ازمواد زير انجام مي شود :

  • استفاده از پارچه هاي مخمل و چرم هاي مصنوعي درجه يک براي روکش درب
  • استفاده از عايق اسفنجي با چگالي مناسب جهت ايزوله سطح درب
  • و استفاده از گل ميخ هاي ساده و قلم کاري شده ، دکمه هاي همرنگ پارچه يا چرم مصنوعي ، گل پيچ هاي آبکاري شده جهت لمسه درب . اين روش علاوه بر آکوستيک درب ، شکل ظاهر زيبايي براي درب ها ايجاد مي کند .

از این رو میتوان گفت طراحان شرکت آتاک درب با در نظر گرفتن تمامی استانداردها و با بهره گیری از برترین و با کیفیت ترین مصالح ، گام های بزرگی را در جهت تولید درب های ضد سرقت در عین حال عایق صدا و حرارت و درب ضد صدا برداشته اند .

مشحصات درب های ضد صدا یا آکوستیک

درب ضد صدا نوعی درب است که از ورود صدا به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند. امروزه با افزایش شهرنشینی و افزایش تعداد خودروها داشتن محیطی آرام و به دور از سر و صدا می تواند به آرامش ما کمک خوبی کند. با پیشرفت زندگی شهرنشینی و ایجاد آلودگی صوتی استفاده از عایق صدا در ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است، که این عایق صدا در ساختار دیوار و کف استفاده می شود که از عبور صدا پیشگیری می نمایید. با توجه به اینکه این کار هزینه بر است می توانید از درب ضد صدا استفاده نمود.

استفاده از درب ضد سرقت مدرن می تواند به اندازه زیادی از عبور صدا جلوگیری کند. استفاده از این سازه در ساختمان می توان تا حد زیادی به منزل شما آرامش دهد.‌ شما می توانید از این درب ضد صدا در مکان‌های مختلف از جمله سالمن کنفرانس، اتاق‌های مدیریتی و درب آموزشگاه‌های موسیقی و غیره استفاده کنید. درب آکوستیک به کاهش سر و صدا در درجه بالایی کمک نمودن و باعث حفظ انرژی سرمایشی و گرمایشی می‌شود.

درب آکوستیک ، درب ضد صدا ، درب عایق صدا بیشتر در ورودی و خروجی سینماها ، سالن‌های همایش ، سالن اجتماعات و لابی ، استودیو ها ، اتاق های تأسیسات  و برق ، هتل ها ، بیمارستان ها ، اتاق سرور و دیتا سنتر و محیط‌ های اداری استفاده می شود.

برای این منظور ساختار داخلی درب بر اساس نیاز تعریف شده محیط، باید عایق صوت (‌به معنای کاهش انتقال امواج صوتی بین فضای داخل و بیرون‌) و جاذب صوت (به معنای کاهش قابل ملاحظه انرژی امواج صوتی) باشد. در برخی از محیط‌ها باید علاوه بر این خصوصیات، سطح درب به عنوان دیفیوزر عمل نموده و باعث بازپخش امواج به مسیرهای پراکنده گردد، در این صورت امواج صوتی جذب‌نشده به همان مسیر اولیه باز نخواهد گشت.

اهمیت درب آکوستیک در این نکته است که بتواند تمامی وظایف فوق را با وجود درزهای متعدد در اطراف خود انجام دهد.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت مونتاژ

برای این منظور ساختار داخلی درب بر اساس نیاز تعریف شده محیط، باید عایق صوت و جاذب صوت باشد که در تولیدات شرکت آتاک درب به خوبی به این موضوع توجه شده است .

در تولید درب های آکوسیتک استفاده از عایق بسیار حائز اهمیت است، استفاده از عایق غیر استاندارد عملکرد درب آکوسیتک را دچار اختلال میکند و کارایی درب را پایین می آورد و حتی آن را مثل یک درب معمولی میکند. یکی از مواد مهم در درب های آکوستیک چارچوب درب است که باید مناسب باشد زیرا مقداری از عایق صدا در درب های آکوستیک به علت استفاده از چهارچوب مناسب و مخصوص می باشد.

درب آکوستیک یا ضد صدا را می توان برای ساختمان و ‌منزل خود تهیه کنید که عمده ترین مواد اولیه ای که در ساخت آن استفاده شده چوب، شیشه و آلومینیوم است. در محیط‌های رطوبتی از متریال پلی وود بسیار استفاده می شود که قابلیت ضد آب دارد که با استفاده از فوم پلی اورتان مانع عبور صدا می‌شود. از انواع درب لابی ضد صدا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

انواع درب ضد عایق صدا

درب آکوستیک لمسه کاری

یکی از بهترین روش‌ها برای عایق کردن درب‌ها لمسه کاری نمای بیرونی درب است که با استفاده از پارچه چرمی در این صنعت انجام می گیرد. امروزه همانند گذشته کمتر از پشم سنگ برای عایق کردن درب استفاده نمی کنند که راهکارهای‌ کاربردی و دکوراتیوتر جاگزین آن شده است. امروزه استفاده از فوم‌های عایق صوت و حرارت با ضخامت‌های متنوع برای قسمت داخلی درب و لمسه کاری بسیار رایج شده است.‌

درب آکوستیک چوبی

امروزه حدود ۸۰ درصد از درب ضد سرقت کلاسیک داخلی ساختمان‌ها از چوپ و فرآورده‌های چوبی ساخته شده است.‌ درب‌های ضد صدا با شیشه‌های صوتی از قبل در کارخانه ها نصب می شود، استفاده از محافظ فرکانس رادیویی بر روی درب‌های چوبی باعث کاهش میزان فرکانس رادیویی و انرژی الکترومغناطیسی در سراسر دهانه آن می شود. مقاومت در برابر گلوله در ترکیب با دهانه‌های مقاوم در برابر صوت از دیگر کاربردهای امنیتی این نوع درب‌ها است.

روش تولید و ساخت درب اکوستیک

جذب صدا باعث کاهش انرژی صوتی و منعکس آن می شود که ضریب جذب صدا با عددی بین صفر و یک بیان می شود. اگر سطح هیچ صدای را جذب نکند ضریب جذب صفر است و اگر ۱۰۰ درصد صدا را جذب کند ضریب برابر یک می گردد. عایق فوم بازدهی بالایی در جذب و‌کاهش صدا دارد به همن دلیل در فروگاه ها و استودیوهای صدابرداری زیر ریل‌ها و ایستگاه‌های متروی از آن استفاده می کنند.

میزان افت انرژی صوتی در هنگام عبور از مواد بستگی به ضخامت آن‌ها دارد، این مقدار در خصوص فوم با فرکانس کم با افزایش ضخامت بالا روبه رو است که قرار دادن فاصله هوای مناسب در پشت عایق صدا، ضریب تضعیف آن را به صورت محسوس افزایش می دهد.

 

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *