درب لابی کلاسیک ، انواع درب های کلاسیک

درب لابی کلاسیک

درب لابی کلاسیک

امروزه مجتمع های مسکونی زیادی در سطح شهرها دیده می شوند که اکثرا دارای درب های ورودی به مجتمع به صورت لابی هستند. این موارد به درب لابی معروف هستند. معمولا لابی ها به بخش هایی از مجتمع گفته می شود که بخش سرایدار و نگهبان مجموعه و یا استراحتگاه میهمانان در آن قسمت می باشد. در مقاله پیش رو آتاک درب بیشتر در مورد لابی، تعریف آن و درب لابی کلاسیک در مجتمع ها به شما توضیحاتی ارائه می دهد.

تعریف درب لابی

در تعریف لابی می توانیم بگوئیم لابی به قسمت مشترک مجتمع های مسکونی و تجاری گفته می شود که افراد می توانند در آن به انتظار بنشینند. اگر به هتل، ساختمان های تجاری و یا پزشکی و حتی ساختمان های مسکونی مراجعه کنید با ورود از درب اصلی متوجه بخشی بزرگ شبیه سالن خواهید بود. این سالن ها دارای طراحی ویژه ای هستند. در آن ها از اصول طراحی خاصی پیروی می شود. لابی ها دارای طرح ها  و قسمت های متنوعی هستند که بر اساس نوع ساختمان و کاربری از آن استفاده می گردد.

درب لابی

در این مقاله هدف ما بررسی درب لابی کلاسیک است. همانگونه که گفته شد لابی ها به عنوان بخش ورودی ساختمان های تجاری و مجتمع های مسکونی شناخته می شوند. بنابراین به لحاظ امنیتی بایستی نسبت به ورودی آن اهمیت ویژه ای قائل شد. برای همین درب های ورودی یا لابی را بزرگتر و محکمتر درست می کنند. این درب ها بایستی دارای امنیتی بالا باشند. البته بایستی متذکر شد که درب لابی کلاسیک با کیفیت امنیت صددرصد را به همراه نمی آورد. اما ضریب امنیتی را بالا می برد. درب لابی ضد سرقت معمولا به دو صورت دو لنگه یا یک و نیم لنگه درست می شود. دربهای لابی نسبت به درب های تک لنگه ضد سرقت ایمنی کمتری دارند. اما نسبت به درب های معمولی از امنیت بالاتری برخوردار هستند.

اهمیت درب لابی کلاسیک

از آنجایی که درب لابی ابتدایی ترین و اولین بخش مسیر ورود به ساختمان و مجتمع می باشداز اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اهمیت بخاطر تاثیر گذاری در زیبایی ساختمان مسکونی و یا تجاری می باشد. درب لابی در مدل ها و جنس های مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. شما با توجه به هارمونی ساختمان و سلیقه شخصی تان می‌توانید مدل ها و اندازه های گوناگونی را انتخاب کنید.

درب ضد سرقت

این نوع درب ها دارای ابعاد متفاوتی هستند و می توان با توجه به موقعیت ساختمان، تجاری یا مسکونی و یا اداری بودن آن سفارش ساخت را داد. درب ضد سرقت لابی در مدل ها و رنگ های متنوع ارائه می‌شود‌. تمامی مدل های درب  لابی کلاسیک ضد سرقت از قفل مرکزی و چهار چوب محکم برخوردار هستند.

درب لابی شیشه خور کلاسیک
درب لابی شیشه خور کلاسیک

انواع درب لابی

همانگونه که گفتیم انتخاب درب لابی بستگی به هارمونی ساختمان و سلیقه شخصی شما دارد. اما از لحاظ جنس به سه نوع تقسیم می شوند. در

بهای لابی تمام چوبی، درب های لابی تمام فلزی و درب های لابی ترکیبی. هر کدام کارایی خاص خود را دارند:

درب لابی تمام چوبی کلاسیک

این مدل درب به صورت تمام چوب و از چوب راش و یا گردو که از استحکام بالایی برخوردار هستند ساخته می شود. این مدل درب ها بیشتر جنبه زیبایی آن اولویت امر می باشد. معمولا جنبه سفارشی داشته و به صورت معمول در بازار یافت نمی شود. بایستی به صورت سفارشی ساخته شود. برخی از مدل های درب لابی کلاسیک ترکیب چوب و شیشه هستند.

درب لابی فلزی کلاسیک

همانگونه که از نام آن پیداست از جنس فلز ساخته شده و هم به صورت آماده و هم به صورت سفارشی در بازار موجود می باشد. درب لابی های فلزی به صورت رنگی یا روکش دار و یا تمام استیل ساخته می شوند. مدل کلاسیک این درب ها بیشتر به صورت مدرن ارائه می شوند و در دیزاین های مدرن به کار می روند.

 درب لابی ترکیبی

همانگونه که از نام آن پیداست این مدل درب ها ترکیبی از فلز و چوب و یا شیشه می باشند که بستگی به سفارش دهنده نیز دارد که چه مدل را انتخاب کند. در درب های لابی ترکیبی از آهن و استیل، آهن وچوب و اهن و پلی اتیلن و یا اهن و آلومینیوم یا مس استفاده می گردد. بستگی به طراحی و سفارش مشتری دارد.

سخن آخر

در این مقاله ما در ارتباط با درب لابی کلاسیک صحبت کردیم. اما نکته آخر این که به دلیل اهمیت امنیتی بودن درب های لابی بهتر است موقع انتخاب و سفارش اول امنیت کیفیت و استحکام و بعد زیبایی را ملاک قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *