اهمیت درب ضد حریق

یکی از خطراتی که ممکن است در تمام ساختمان های صنعتی، مسکونی و تجاری روی دهد، آتش سوزی است.هنگام بروز آتش سوزی برای محافظت از ساختمان مورد نظر راهکاری های زیادی وجود دارد؛ یکی از این راه ها استفاده از درب ضد حریق است.

این نوع درب ها به وسیله موادی که در برابر آتش مقاوم هستند، مانند تخته های ورمیکولیت، الوار، فلز، فولاد، شیشه و گچ ساخته شده اند.

 درب ضد حریق آتاک درب

درب های ضد حریق شرکت آتاک درب به دلیل اورجینال بودن و کیفیت بالایی که دارند، می توانند از گسترش آتش جلوگیری کنند تا زمان کافی برای رسیدن نیروی آتش نشانی و اطفای حریق وجود داشته باشد.
در ساختمان های غیر مسکونی مانند ساختمان های عمومی، اماکن تجاری و مشاغل استفاده از انواع درب های ضد حریق یک الزام قانونی محسوب می شود.

انواع درب های ضد حریق

این مدل درب ها مقاومت بالایی در برابر دمای شدید آتش دارند برای مهار آتش این نوع درب ها رتبه بندی شده اند.از انواع درب های ضد حریق برای مهار آتش می توان به درب ضد حریق به مدت 90 دقیقه، 60 دقیقه، 40 دقیقه و 20 دقیقه اشاره کرد.

به عنوان نمونه درب ضد حریقی که در 60 دقیقه رتبه بندی شده به این معنی است که این درب می تواند در برابر آتش به مدت 60 دقیقه مقاومت کند.

تمام نمونه های این نوع درب ها دارای تاییدیه آتش نشانی هستند از مزیت های این نوع درب ها می توان به مقاومت آن ها در برابر شعله ور شدن و گسترش آش، مقاومت بالا در برابر نفوذ دود و گرما اشاره کرد.
در بسیاری از آتش سوزی های مسکونی افراد به دلیل استنشاق دود حریق جان خود را از دست می دهند به همین دلیل استفاده از این نوع درب ها مانع از نفوذ گرما و دود می شود.

به کار گیری این نوع درب ها در ساختمان های بزرگ موجب می شود به کاهش سرعت گسترش آتش کمک کنند تا هنگام بروز حریق افراد بتوانند فرصت بیشتری پیدا کنند تا جان خود را نجات دهند.
این نوع درب ها مسیرهای خروج ساختمان مانند راهرو ها را ایمن می کنند و نمی گذارند آتش به این مسیرها نفوذ یابد تا افراد بتوانند به راحتی خود را از مهلکه آتش سوزی نجات دهند.

شما با خرید نمونه های کارهای شرکت آتاک درب می توانید در هنگام آتش سوزی به طور چشمگیری از سرعت و گسترش آتش جلوگیری کنید تا نیروهای آتش نیروی خود را به محل حادثه برسانند.
علاوه بر کیفیت بالایی که این نوع درب ها باید داشته باشند، افرادی هم که به نصب آن ها اقدام می کنند باید برای این کار آموزش های مربوطه را دیده باشند.اگر در هنگام نصب آن ها مشخصات و الزامات قانونی رعایت نشود در برابر آتش بیش از 5 دقیقه مقاومت نمی کنند.

بنابراین نصاب درب های ضد سرقت باید از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشد حتی اگر اختلاف نصب بین ۲ تا ۴ میلی متر باشد در عملکرد آن تفاوت بزرگی ایجاد می شود.
نصاب باید در هنگام نصب مراقب باشد تا شکستگی و سوراخ روی درب ایجاد نشود؛ چون در این صورت باید درب تعویض شود.