درب ضد سرقت ارزان

قیمت درب های ضد سرقت با در نظر گرفتن نوع یراق آلات استفاده شده در درب ضدسرقت ، نوع، جنس و ضخامت رویه، نوع دستگیره، نوع قفل ها، تعداد زبانه ها و سیستم داخلی درب تعیین می گردد بنابراین نوع کیفیت هر یک از موارد ذکر شده و کشور تولیدکننده ی آن ها بسیار حائز اهمیت است. درب ضد سرقت ارزانی که در حال حاضر در بازار ایران یافت می شود به دو دسته ی چینی و ایرانی دسته بندی می شود.

 

درب ضد سرقت ارزان

معرفی انواع درب های ضد سرقت ارزان

درب های ضد سرقت چینی

این درب ها که در پایین ترین کیفیت لازم جهت حفظ ایمنی قراردارد مقاومت چندانی در برابر فشار های مکانیکی نداشته و آسیب پذیری بالایی در مواجهه با سارقین دارد و بنابراین عنوان ضد سرقت عنوان مناسبی برای این دسته از درب ها نمیتواند باشد.

متریال مورد استفاده برای این درب ها نیز جزء ورق های آهنی ساده محسوب می شود و بنابراین استحکام لازم برای مقاومت در برابر فشار را ندارد. علاوه براین ضخامت رویه، چارچوب کلاف این درب ها به قدری پایین می باشد که وزن درب های ضد سرقت را تا ۴۰ کیلوگرم نیز کاهش میدهد.

در درب ایمنی چینی محفظه ی درونی درب نیز توسط مقوای فشرده پر می شود و عایق های صوتی و حرارتی لازم در درب در نظر گرفته نشده است و ساختار فلزی در درب وجود ندارد. با توجه به کیفیت پایین شبکه داخلی درب استفاده از قفل هایی مثل قفل های مرکزی و چنگکی نیز توان افزایش مقاومت درب را دارد و تقریبا بی تاثیر می باشد.

درب ایمنی ایرانی

در درب های ایمنی ارزان ایرانی که از لحاظ کیفیت بهتر از درب های چینی می باشدبه جای آهن از فولاد به جاي اهن استفاده شده است و بنابراین استحکام بالاتری نسبت به درب های چینی دارد

اما ضخامت پایین چارچوب و ضخامت رویه ی کم و فقدان ساختار فلزی همچنان موجب ضعف این درب های جهت مقاومت در برابر فشارهای مکانیکی می شود. درب های ضد سرقت ایرانی همانند درب های سبک چینی ضخامت چارچوب و کلاف پایینی دارد و در نتیجه مقاومت لازم در مواجهه با دیلم و ابزارآلات مشابه را نخواهد داشت.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت ضد دیلم چیست

گرید دیگر دربهای ایمنی ایرانی ارزان، با توجه به اینکه استراکچر داخلی آن فلزی است لذا مستحکم تر در مقابل دیلم کردن دربها میباشد .ولی ضخامت چهارچوب و کلاف درب در حدود دربهای سبک سبک چینی است . مسئله ی حائز اهمیتی که در مورد درب ایمنی ارزان چینی و ایرانی وجود دارد قیمت پایین آن ها می باشد .

علت ارزان بودن درب ضد سرقت ارزان

در هنگام خرید درب ضد سرقت قیمت درب ها میتواند معیار مناسبی جهت تخمین کیفیت درب باشد. اینکه چه مقدار درب خریداری شده ایمن هست سوالی است اغلب برای مصرف کنندگان مطرح هست. جهت یافتن مناسب برای این سوال لازم است به چند نکته که در زیر به آن ها اشاره می کنیم توجه کنیم.
فاکتور مهم تعیین کیفیت درب های ضد سرقت میزان امنیت آن می باشد

که مسلما تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد‌. ضخامت چارچوب و کلاف درب، ضخامت رویه، جنس رویه ی درب، قفل های به کار رفته، تعداد زبانه ها، نوع دستگیره ها از حمله عوامل موثر در کیفیت و بعد از آن تعیین قیمت درب می باشند.
درب ضد سرقت چینی که معمولا ساختار داخلی و استحکام مناسبی ندارند و در آن ها از فلزات با ضخامت بسیار کم و مغزی های توخالی استفاده شده است به راحتی قابل باز شدن هستند و در نتیجه قیمت پایین آن ها در بازار ایران متعاقب از کیفیت و امنیت پایبن درب می باشد.

حتما می دانید که یکی از مهمترین اجزای تامین کننده امنیت درب ضد سرقت، قفل آن است. در مورد درب های ایرانی ارزان نیز استفاده از یراق آلات ارزان و رویه های کم ضخامت و همچنین ضخامت پایین چارچوب و کلاف و علاوه براین نبود هزینه های گمرکی منجر به کاهش قیمت درب ها شده است.

در این میان مجموعه ی آتاک درب ایران تنها با هدف تامین امنیت کاربران و بهبود هر چه بیشتر کیفیت با وجود تمام محدودیت های این صنعت در تامین مواد اولیه قادر به تولید درب هایی است که در مقایسه با درب های ارزان چینی و ایرانی موجود در بازار امنیت بسیار بالاتری دارند و با وجود کیفیت یکسان با درب های ایمنی ترک قیمت مناسب تری نیز دارند.

کیفیت و امنیت اصل اول مجموعه ی آتاک درب ایران بوده و تمامی طراحی ها نیز منطبق بر این اصل می باشند. بنابراین و باتوجه تمامی موارد ذکر شده درب های ضد سرقت ارزان در مجموعه ی آتاک درب ایران تولید نمیشود زیرل قیمت های پایین درب های ضد سرقت نشانه خوبی نبوده و میتواند نتایج جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان داشته باشد.

دیدن متن کامل مقاله  فریم گذاری درب

انواع درب ضد سرقت ارزان از جنبه‌های دیگر

یکی دیگر از راه‌های شناخت و دسته‌بندی انواع درب ضد سرقت ارزان به‌غیراز معیار قرار دادن کشور سازنده، در نظر گرفتن مشخصات فنی آن‌ها است.

درب ضد سرقت ارزان با وزن سبک

پایین بودن وزن انواع درب ضد سرقت ارزان ایرانی و یا چینی به دلیل استفاده از ورق‌های نازک‌تر است. به‌عنوان یک استاندارد کلی در این زمینه، وزن کم‌تر از ۱۲۰ کیلوگرم برای یک لنگه، محصولات را در دسته درب‌های ضد سرقت ارزان قرار می‌دهد.

درب ضد سرقت ارزان بدون خاصیت عایق

برای ایجاد خاصیت عایق در بهترین محصولات درب ضد سرقت مانند تولیدات آتاک درب، از مواد عایقی مانند پلی‌استایرن و یا پشم سنگ و پشم شیشه استفاده می‌شود. این مسئله از هدر رفت انرژی و نفوذ صدا جلوگیری می‌کند و در انواع درب ضد سرقت ارزان به آن توجهی نمی‌شود.

درب ضد سرقت ارزان با ظاهر عمومی

استفاده از روش‌ها و طرح‌های معمولی در ساخت انواع درب‌های ضد سرقت ارزان عمومیت دارد، درحالی‌که در محصولات گران‌تر توجه به طراحی و تفکیک طراحی درب ضد سرقت مدرن از درب ضد سرقت کلاسیک، اهمیت دارد.

عوامل مؤثر بر قیمت درب ضد سرقت ارزان

قطر ورق درب ضد سرقت

وزن درب به‌عنوان یکی از قابل‌فهم‌ترین ملاک‌های تأثیرگذار بر قیمت درب ضد سرقت ارزان در نظر گرفته می‌شود. وزن این دسته از درب‌ها به‌روشنی نشان می‌دهد که در ساخت آن‌ها از ورق‌های فولادی با چه ضخامتی استفاده شده است.

قاعدتاً ضخامت بالاتر ورق فولادی علاوه بر بالاتر بردن امنیت درب و مقاومت بهتر در برابر ضربه و دیلم، وزن درب را هم بالاتر می‌برد که به‌خودی‌خود می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت آن باشد. بنابراین وزن بالاتر مشخصه کلی انواع درب ضد دیلم ضد سرقت آتاک درب است و این عامل در مورد درب‌های ارزان کم‌تر قابل توجه است.

مقاومت ساختاری

استفاده از ورق‌های فولادی ضخیم علاوه بر بالاتر بردن وزن درب ضد سرقت با کیفیت، باعث مقاومت بهتر ساختاری آن هم می‌شود. به‌عنوان یک قاعده کلی در مورد انواع درب ضد سرقت ارزان، می‌توان مقاومت ساختاری کم‌تر را انتظار داشت و این عامل با توجه به استفاده از متریال ضعیف‌تر و عدم به‌کارگیری فناوری ساخت به‌روز و کارآمد، طبیعی است.

ویژگی‌های ساختاری

منظور از ویژگی‌های ساختاری مواردی مانند عایق‌بندی مناسب و استفاده از درزگیرها، استفاده از قابلیت‌های کاربردی، به‌کارگیری بهترین متریال و… است که وجود یا عدم وجود آن‌ها بر کیفیت انواع درب ضد سرقت کلاسیک یا مدرن تأثیرگذار است. یکی از دلایلی که موجب پایین‌تر آمدن قیمت درب ضد سرقت ارزان می‌شود، عدم برخورداری درب از این ویژگی‌های ساختاری کاربردی است و به‌طورمعمول در انواع درب ضد سرقت ایرانی و چینی دیده می‌شود.

رویه درب

رویه بهترین درب‌های ضد سرقت مانند محصولات آتاک درب، از جنس MDF است که علاوه بر زیبایی و ایجاد جذاب‌ترین جلوه بصری، مقاومت فوق‌العاده بالایی هم در برابر عوامل طبیعی مانند نور خورشید و رطوبت و غیره دارد. در مقابل، قیمت انواع درب ضد سرقت ارزان به دلیل استفاده از روکش‌های بی‌کیفیت یا با ویژگی‌های کم‌تر، پایین می‌آید.

دیدن متن کامل مقاله  انواع چهارچوب درب ضد سرقت

قفل درب

کاربرد انواع درب ضد سرقت مدرن یا کلاسیک هرچقدر هم که از نظر مقاومت ساختاری و زیبایی باکیفیت باشند، تنها وقتی تکمیل می‌شود که بر روی آن از یک قفل باکیفیت هم استفاده شده باشد.

در محصولات آتاک درب استفاده از قفل‌ها با زبانه‌های فولادی ضدزنگ و ضد برش مرسوم است، اما در انواع درب ضد سرقت ارزان با هدف پایین آوردن هزینه‌های ساخت و قیمت نهایی محصول، از قفل‌های بی‌کیفیت‌تری استفاده می‌شود و یکی دیگر از جنبه‌های کاربردی درب ضد سرقت را با شرایط نامطلوب‌تری تعریف می‌کند.

سایر اجزا و ابزار یراق درب ضد سرقت

درست مانند قفل، دیگر عامل تأثیرگذار بر قیمت انواع درب ضد سرقت ارزان می‌تواند استفاده از سایر اجزا هم باشد. تولیدکنندگان این دسته از درب‌ها از طریق استفاده از اجزا و ابزار و یراق ارزان‌تر مانند لولاها، دستگیره‌ها و همین‌طور چهارچوب درب هم می‌توانند قیمت تمام شده درب را کاهش دهند و کم‌تر پیش می‌آید که به این اجزا به اندازه تولیدکنندگانی مانند آتاک درب اهمیت بدهند.

هزینه‌های گمرک واردات درب

در نهایت هزینه‌های گمرکی هم در قیمت درب ضد سرقت ارزان مؤثر است، چراکه این درب‌ها به‌خصوص از نوع ایرانی از پرداخت این هزینه‌های مالیاتی معاف هستند و این مسئله قاعدتاً بر روی ارزان‌تر تعیین شدن قیمت محصولات آن‌ها تأثیرگذار است.

قیمت درب ضد سرقت ارزان

قیمت انواع درب سرقتی که در دسته درب‌های ارزان طبقه‌بندی می‌شوند، یکی از دلایل جذابیت این محصولات برای خریداران است. پایین بودن هزینه‌ها همیشه برای اجراکنندگان پروژه‌ها مهم است و در مورد تعویض درب‌های قدیمی با درب‌های ضد سرقت و یا در نظر گرفتن این نوع از درب‌ها برای تجهیز ساختمان‌های تازه‌ساز، نکته قابل‌تأملی به نظر می‌رسد.

پایین بودن قیمت درب ضد سرقت ارزان بلافاصله موجب جلب شدن توجه‌ها می‌شود، اما این نکته را هم در خودش نهفته دارد که این قیمت پایین بنا بر دلایلی در نظر گرفته شده است که هیچ کدام از آن‌ها در راستای بهبود کیفیت درب نیست.

خریداران اگر هدف از استفاده از درب ضد سرقت را یک بار برای خود مرور کنند، متوجه می‌شوند که اولین خواسته آنان برای خرید این نوع از درب‌ها بهره بردن از کیفیت امنیتی بالای آن‌ها است و هیچ کیفیت بالایی بدون استفاده از متریال باکیفیت و عوامل تأثیرگذار در کاربری درب به دست نمی‌آید. به عبارت ساده‌تر پایین‌تر بودن قیمت درب سرقت ارزان تنها یک عامل گمراه‌کننده ذهن است، نه عاملی که بتوان به آن در مورد خرید درب اتکا کرد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *