عیب های درب ضد سرقت آتاک درب

امنیت یکی از اساسی ترین و مهم ترین مقوله در بحث ساختمان سازی است. این امنیت در تمامی مراحل ساخت بکار گرفته می شود. یکی از مراحلی که جهت امنیت ساختمان جزو ضروریات می باشد مقوله درب ساختمان ها است. به همین علت در سال های  ساخت و استفاده از درب های ضد سرقت معنی و جایگاه خود را در امر ساختمان سازی پیدا نموده و اکثر درب های ساختمان های مسکونی، تجاری و دفاتر بخاطر رعایت مسائل امنیتی به صورت ضد سرقت ساخته می شوند‌.

مهمترین عیب های درب ضد سرقت چیست؟

در کنار مزیت هایی که درب های ضد سرقت دارند معایبی نیز دارند. در ادامه و در مقاله پیش رو از اتاک درب به این مسئله پرداخته و در مورد عیب های درب ضد سرقت توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

استفاده از درب ضد سرقت و کاربرد های آن

درب های ضد سرقت درب هایی هستند که از لحاظ ظاهری با درب های معمولی تفاوتی ندارند. اما از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار بوده و در ساخت آنها از تجهیزاتی استفاده شده که کار سارقین را مختل می کند. ضمن این که در برابر ضربه، برش و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. اما باید در موارد مختلف عیب های درب ضد سرقت نیز بررسی شود.

دیدن متن کامل مقاله  قیمت درب ضد سرقت رنگ پلی اورتان

درمورد کاربرد درب های ضد سرقت نیز بایستی بگوئیم که مورد استفاده آنها در ورودی ساختمان های مسکونی، مراکز تجاری، دفاتر و دیگر مراکز مهم می باشد. البته لازم است یاداوری کنیم درب های ضد سرقت به لحاظ استحکام امنیت را فراهم می کنند. اما صد درصد جلوی سرقت را نمی گیرند‌. فقط این امر را به تاخیر انداخته و برای سارقین مشکل ساز می شوند.

عیب های درب ضد سرقت

البته که در ساخت درب های ضد سرقت ترک از نوع خارجی (ترکیه) که در کشور ما نیز مورد استقبال قرار گرفته استانداردهای خاصی در نظر گرفته شده که بعضا جنبه جهانی نیز دارند. اما این درب ها معایبی نیز دارند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره هایی خواهیم کرد.

ساختار کلی از عیب های درب ضد سرقت

اولین عیب که می توان به درب های ضد سرقت گرفت مربوط به ساختار کلی آن می باشد. این دربها تحت استاندارد های خاصی بایستی تولید گردند. اما به خاطر هزینه های بالا متاسفانه بعضی از شرکت های داخلی و حتی برخی کشورها روی به ساختن درب های ضد سرقت غیر استاندارد با قیمتی ارزان تر می کنند‌. هر چند از لحاظ ظاهری نمی توانید به آن اشکالی بگیرید اما بعد از استفاده خود را نشان می دهند. در عین حال می تواند از شرایط عالی بودن خود خارج شود. شاید در این شرایط مجبور به تعویض آن شوید.

استفاده از مواد نامرغوب

از دیگر عیب های درب ضد سرقت و درب لابی استفاده از مواد نامرغوب و غیر استاندارد در ساخت آن  می باشد‌. همانگونه که گفته شد تمامی اجزاء آن بایستی استاندارد های خاص خود را داشته باشد‌‌. مانند ورق به کار رفته در چهارچوب درب ضد سرقت، ورق های به کار رفته در خود درب، یراق آلات استفاده شده مانند لولا و قفل و حتی روکش درب ها که عدم رعایت موارد گفته شده حتما برای دارنده درب ضد سرقت درد سرساز خواهد شد. اگر تمایل به استفاده از درب های ضد سرقت دارید بهتر است که از کیفیت آن ها اطلاع پیدا کنید.

دیدن متن کامل مقاله  قوی ترین درب ضد سرقت

مقاومت منفی از عیب های درب ضد سرقت

اصلی ترین و عیان ترین عیب درب های ضد سرقت را می توان در هنگام آتش سوزی دید. مقاومت درب ضد سرقت باعث دردسر شده و امکان دسترسی سهل و آسان به داخل نمی باشد. حتما بایستی از ابزار آلات ویژه استفاده نمود. هنین امر می تواند هنگام آتش سوزی دردسر ساز گردد. البته در این زمینه راهکارهای بسیار زیادی نیز وجود دارد. امدادگران نیز می توانند با تجهیزات خاص خود این مشکل را برطرف نمایند.

سخن آخر

در این نوشته از اتاک درب ما به بررسی عیب های درب ضد سرقت پرداختیم. اما نکته آخر این که اگر می خواهید درب ضد سرقت خریداری کنید حتما به مواردی از جمله خرید از شرکت های معتبر، داشتن ضمانت نامه و خدمات پس از فروش، اطمینان از استفاده نمودن تجهیزات و یراق الات مورد تایید و استاندارد شده توجه داشته باشید. متاسفانه امروزه برخی از شرکت های داخلی و کشورهای خارجی با سو استفاده و استفاده از جنس نامرغوب دلخوشی خرید ارزان اما بی کیفیت دردسر ساز را برای خریدار فراهم می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *