تفاوت درب ضد سرقت ترک با ایرانی چیست؟

تفاوت درب ضد سرقت ترک با ایرانی در چیست؟ از دیرباز تکیه بر نکات ایمنی در ساختمان اولویتی انکارناپذیر بوده است. اگر در دهه های گذشته استفاده از تیرآهن در سقف و یا اسکلت های فلزی درساختمان از نکات ویژه امنیتی محسوب می شدند کم کم درب ها و پنجره های فلزی نیز سهم مهمی در امنیت ساختمان پیدا نمودند.

تفاوت درب ضد سرقت ایرانی و ترک

امروزه وجود درب های ضد سرقت نیز به جزئی لاینفک در امنیت ساختمان تبدیل گردیده. در نوشته پیش رو از اتاک درب ضمن توضیح در مورد درب های ضد سرقت در مورد تفاوت درب های ضد سرقت ترک با ایرانی توضیحات بیشتری خواهیم داد.

درب ضد سرقت چگونه دربی است؟

درب های ضد سرقت همانگونه که از نام آنها پیداست به درب هایی گفته می شود که برای جلوگیری از سرقت و یا حداقل به تاخیر انداختن آن جهت ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری ساخته می شوند.

درب های ضد سرقت امروزی برای اولین بار درکشور ایتالیا طراحی و ساخته شد. کم کم تولید آن در سراسر دنیا از جمله در کشور همسایه ما ترکیه و کشور چین و در ایران نیز آغاز گردید. در منطقه رقابت در کیفیت بین تولیدکنندگان ایرانی و ترک می باشد. هر چند کشور ترکیه در این زمینه هنوز برتر از ایران قرار گرفته. اما تولید کنندگان داخلی نیز از لحاظ کیفیت و ساخت رقابت خوبی با کشورترکیه دارند.

دیدن متن کامل مقاله  تعویض درب چوبی با درب ضد سرقت

تفاوت های درب ضد سرقت ترک با ایرانی

در مورد تفاوت دربها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– تفاوت در وزن و رویه

درب های ضد سرقت ترک بخاطر ضخامت بیشتر فولاد بکاررفته در چهار چوب و رویه فولادی خود درب وزن بیشتری نسبت به درب های ضد سرقت ایرانی دارند. البته ذکر این نکته ضروری است که اکثر درب های ضد سرقت ترک دارای چهارچوب های ساخت داخل می باشند. دیگر تفاوت درب ضد سرقت ترک با ایرانی در رویه به کاررفته می باشد که درب های ضد سرقت ترک دارای رویه ام دی اف(MDF) با روکش چوب طبیعی هستند.

هر چند در دربهای ضد سرقت ساخت ایران نیز از همین نوع روکش استفاده می شود، اما از لحاظ ضخامت و کیفیت درب های ساخت ترکیه ارجحیت دارند.

فرق در ضد سرقت ترک با ایرانی
– لولا و قفل های بکار رفته از تفاوت درب ضد سرقت ترک با ایرانی

تعداد لولا های استفاده شده در دربهای ترک بیشتر و از کیفیت بهتری نسبت به درب های ساخت داخل دارند. قفل های بکار رفته در دربهای ضد سرقت ترک نیز دارای کیفیت بهتری بوده وتعداد زبانه های آن نیز بیشتر می باشد. به گونه ای که قفل درب ضد سرقت با برند کاله مورد استفاده در دربهای ساخت ترکیه دارای کیفیت بالایی بوده و امروزه شناخته شده است. جایگاه خوبی پیدا نموده اند.

– تفاوت در نصب درب ها

از تفاوت های دیگری که بین درب های ضد سرقت ترک و ایرانی می توان دید در نصب این گونه درب ها می باشد. درب های ترک بخاطر نوع ساختار و جنس و وزن احتیاج به زمان بیشتری برای نصب دارد.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت مونتاژ

– کیفیت و ابعاد

تفاوت این دو درب انصافا در کیفیت درب های ساخت ترکیه می باشد. هر چند امروزه درب های ضد سرقت ایرانی دارای کیفیت خوبی می باشند. به گونه ای که تشخیص آنها مشکل است. نکته دیگر در تفاوت درب های ضد سرقت ترک و ایرانی در ابعاد آنها است. درب های ضد سرقت ساخت داخل (۱۰۵×۲۱۰) می باشد. در حالی که درب های ساخت ترکیه از لحاظ طول و عرض بیشتر بوده و در سایز( ۱۱۵×۲۲۰) دیده می شوند.

– قیمت و سفارشی بودن تفاوت درب ضد سرقت ترک با ایرانی

با توجه به کیفیت ساخت درب ها قیمت درب های ضد سرقت ترک از ایرانی بیشتر می باشد. درب های ضد سرقت داخل را می توان به صورت سفارشی در اندازه مورد نیاز ساخت. در صورتی که درب های ساخت ترک در اندازه های مشخص و خاص هستند.
نکته مهم این که امروزه درب های ضد سرقت ساخت کشور چین نیز در بازار موجود می باشد. شاید دارای زیبایی ظاهری خوبی باشد و قیمت کمتری داشته باشد اما کیفیت شان نسبت به دو نوع درب های ایران و ترک کمتر است.
سخن آخر
در این نوشته ما به بررسی تفاوت دو درب ایرانی و ترک پرداختیم. اگر قصد خرید درب های ضد سرقت با کیفیت و قیمت مناسب را دارید بهتر است از درب های ساخت داخل و برندها و شرکت های معتبر استفاده نمایید. امروزه درب های ضد سرقت داخلی نیز از کیفیت خوبی بهره‌مند می باشند. مهمتر این که می توان از خدمات پس از فروش و در صورت خرابی از خدمات جانبی و تعمیرات استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *