درب ضد سرقت دارای قفل اثر انگشتی

در دهه های اخیر بخاطر رعایت ایمنی حداکثری در ساختمان‌ها علاوه بر استفاده از پنجره های دوجداره برای حذف و از بین بردن آلودگی‌ها و صداهای بیرونی استفاده از درب های ضدسرقت خصوصا برای آپارتمان‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دنیای دیجیتال ساخت درب های ضد سرقت با باز و بسته شدن قفل و اثر انگشت نیز رواج یافته است‌. در نوشته پیش رو ضمن توضیح در مورد دربهای ضد سرقت، ساختار آن در مورد درب ضد سرقت ترک با اثر انگشت و نحوه عملکرد آن توضیحات بیشتری خواهیم داد.

درب ضدسرقت چیست؟

درب های ضدسرقت در دهه های اخیر یکی از اجزاء لاینفک ساختمان‌ها اعم از تجاری، مسکونی و دفاتر شرکت‌ها می‌باشند. این درب‌ها ایمنی ساختمان‌ها را در منطقه ورودی آن حفظ نموده و از این لحاظ نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.
درب ضد سرفت از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با درب های معمولی ندارد. اما از لحاظ ساختاری، استحکام و ایمنی نسبت به درب های معمولی توانایی بیشتری داشته و ورود بدون کلید را سخت، همچنین کار سرقت را مختل و یا متوقف می‌سازد. امروزه درب های ضدسرقت دارای تنوع ساختاری متفاوتی بوده و در انواع فلزی، استیل، تمام چوب، روکش ام دی اف، فایبر کلاس و ترکیبی به بازار عرضه می‌گردد که هر کدام کارایی و ویژگی خاص خود را دارد.

درب ضد سرقت با اثر انگشت

همانگونه که در قسمت های قبل توضیح داده شد درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارند‌. از جمله تنوع در ساختار و کاربرد قفل و کلید آن می‌باشد. امروزه بخاطر بالاتر بودن کیفیت ایمنی و همچنین ورود تکنولوژی دیجیتال در ساخت این درب‌ها نوع اثر انگشتی آن نیز در بازار تولید و عرضه می‌گردد. در ادامه در مورد نحوه کار این نوع درب‌ها توضیح بیشتری خواهیم داد. استفاده از تکنولوژی دیجیتال در درب های ضد سرقت امروزه کاربرد فراوانی دارد. به همین جهت برای درب های دفاتر شرکت ها، ادارات، مراکز تجاری و حتی منازل مسکونی از این نوع درب‌ها استفاده می‌گردد. این نوع دربها به گونه ای طراحی گردیده اند که قفل آنها به گونه ای است که به سنسور خاص مجهز بوده و در حافطه آن یک با دو اثر انگشت خوانده می‌شود. بدین گونه که اگر قفل درب ضدسرقت با اثر انگشت هم بوسیله کلید باز گردد حتما بایستی انگست را در قسمت سنسور نوری قرار داده و بعد از خواندن آن و صحت در صورتی که در زمان حداکثر ۸ ثانیه مهلت تایید نگردد سیستم اخطار فعال شده و آژیر خطر درب به صدا درخواهد آمد. این قفل‌ها در دو نوع ترکیبی کلید و اثر انگشت و اثر انگشت تنها مورد استفاده قرار می‌گیرد که نوع ترکیبی امنیت بالاتری دارد. اما در نوع درب ضد سرقت با اثر انگشت تنها نیازی به کلید یا ریموت نداشته و فقط با اثر انگشتی که در حافظه ثبت گردیده باز و بسته می‌گردد.
باطری های نصب شده که کار باز کردن درب را برعهده دارند توانایی باز و بسته کردن درب را تا ده هزار بار دارند و از این لحاظ کیفیت و کارایی بالایی دارند.

دیدن متن کامل مقاله  چرا اتاک درب ضد سرقت ارزان تولید نمیکند ؟

درب ضد سرقت دارای قفل اثر انگشتی

مزیت استفاده از درب ضد سرقت با اثر انگشت

مزایای درب ضدسرقت با اثر انگشت عبارتند از:
غیر قابل مشاهده بودن سیستم هشدار از بیرون: این نوع درب‌ها به گونه ای طراحی گردیده اند که سیستم هشدار دهنده آن از بیرون هیچ دیدی نداشته و افراد متفرقه از وجود آن اطلاعی ندارند. این خود مزیتی است که ایمنی را در حد بالاتری قرار می‌دهد.
این سیستم هشدار علاوه بر درب های ضدسرقت بر روی درب های معمولی نیز قابل نصب می‌باشد.
سنسور های به کار رفته در درب های ضدسرقت سرقت اثر انگشتی قابل تنظیم از لحاظ زمانی و شناسایی می‌باشد.
استفاده از سیستم هشدار این درب ضد سرقت با اثر انگشت نیازی به برق نداشته و فقط با باطری کار می‌کند. ضمن این که کارایی این باطری‌ها طولانی می‌باشد.

چگونگی کارکرد درب ضد سرقت با اثر انگشت

در مورد عملکرد این سیستم بایستی گفته شود که پس از ثبت اثر انگشت در حافظه دستگاه و مطابقت آن با دستگاه پس از هر بار قرار داده شدن انگشت بر روی دستگاه ورود یا خروج صورت می‌گیرد. برای این کار پس از قرار دادن انگشت بر روی دستگاه فلشی رو به پایین نشان داده خواهد شد و کافیست انگشت خود را به سمت پایین بکشید. سیستم عمل خواهد نمود. در مرحله باز شدن پس از تطبیق اثر انگشت توسط سیستم شماره ID آن ظاهر گشته که در صورت عدم شناسایی توسط حافظه دستگاه کلمه NO ظاهر خواهد شد.
این سیستم را می‌توان بر روی سه اثر انگشت اصلی فعال نمود که برای فعال شدن سیستم فقط با این سه اثر انگشت قابل خواندن می‌باشد. این نکته هنگام نصب درب های ضدسرقت اثر انگشتی بایستی رعایت گردد تا کارایی آن دچار اختلال نگردد.
درمورد درب های ضدسرقت اثرانگشتی ذکر این نکته ضروری است که در نوع جدید آن می‌توان از بلوتوث هم استفاده نمود و احتیاحی به تغییر در نوع قفل‌ها نمی‌باشد.
دردیگر مدل‌ها امکان تعیین محدودیت برای افراد و امکان استفاده از USB از طریق کامپیوتر را نیز دارا می‌باشد.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت پولیش مشکی

سخن آخر
در این نوشته ما به بررسی درب ضد سرقت با اثر انگشت پرداختیم. نصب دربهای ضدسرقت اثر انگشتی احتیاج به تخصص خاص خود دارد که برای این کار حتما از شرکت های معتبر در این کار مشاوره و خدمات بگیرید. متخصصان ما در اتاک درب شرایط ویژه ای برای مشاوره فراهم می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *