کدام درب ضد سرقت فلزی بهتر است؟

بهترین درب فلزی کدام است؟ به عنوان مقدمه بایستی بگوئیم امروزه تاکید برموارد ایمن سازی ساختمان ازضروریات اصلی هر ساختمان به حساب می اید این ایمن سازی از پایه وفندانسیون گرفته تا اسکلت و دیوار چینی نقش اساسی را بازی می کند. در مراحل بعد مسئله ایمن سازی نکاتی مانند برق، آب، پنجره ها و دیگر موارد را نیز شامل می گردد. یکی از اساسی ترین نکات ایمنی در دهه های اخیر مسئله امنیت هر ساختمان است. استفاده از درب های ایمن و مستحکم در برابر سرقت باعث گردیده این نوع درب ها جایگزین درب های معمولی گردد. در ادامه و در نوشته پیش رو از اتاک درب ضمن توضیح کلی در مورد درب پیرامون بهترین درب فلزی توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

درب فلزی چیست؟

همانگونه که از نام آن مشخص است درب ضد سرقت نوعی درب می باشد که بخاطر استحکام و تجهیزات بکار رفته در آن از ایمنی بالایی برخوردار بوده و کار سرقت را مختل و یا منتفی می گرداند. در مورد این درب ها بایستی گفت که شاید نتواند صد در صد جلوی سرقت را بگیرد اما روند تاخیری و یا غیرممکن بودن را فراهم می سازد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت دربهای ضد سرقت نیز دچار تغییر و تحول گردیده و از کیفیت و تنوع بیشتری برخوردار گردیده اند. به همین دلیل به بررسی بهترین درب فلزی هم می پردازیم.

انواع درب فلزی

این گونه درب ها از انواع مختلفی برخوردار بوده که برخی از آنها عبارتند از:
• درب تمام چوب
• درب استیل
• مدل فلزی
• درب  ترکیبی که می تواند ترکیبی از فلز و چوب، فلز و شیشه و دیگر موارد باشد.

دیدن متن کامل مقاله  مزایای درب لابی مدرن

درب فلزی

همانگونه که گفته شد یکی از انواع درب ها نوع فلزی آن می باشد. بیشتر برای ورودی های ساختمان های اداری، تجاری و لابی های ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع درب های ضد سرقت فلزی

بهترین درب فلزی

این نمونه دربها به صورت تمام فلز ساخته شده و بیشترین استقبال از آنها در استفاده ورودی لابی ها و ساختمان های ویلایی است. از جمله مزیت ها و کیفیت های این نوع درب ها می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه، دیلم و حرارت اشاره کرد. استفاده از چندین نوع قفل در بخش های مختلف از دربها امکان ورود را برای سارقان سخت و غیرممکن می سازد. نکته جالب و مهم دیگر این گونه درب ها توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و سرما می باشد. تغییر شکلی در ساختار و استحکام آنها ایجاد نمی گردد. با بررسی بهترین درب فلزی به ویژگی های اساسی دیگری از آن ها پی می بریم.
درب های ضد سرقت فلزی با کیفیت ویژگی های دیگری نیز دارند که موارد زیر را شامل می گردد:
• استفاده از یراق زیبا و محکم مانند دست گیره ها و قفل مخصوص شب بند
• نوارهای درزگیر ویژه جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی بیرونی به محیط داخل
• استفاده از قفل های با زبانه زیاد که با چرخاندن کلید کلیه زبانه ها در زوایه های مختلف درب را محکم می نمایند
• استفاده از لولاهای مخفی و قابل تنظیم با قابلیت تنظیم حتی بعد از نصب درب
• وجود چشمی با زاویه دید بالا
• استفاده از چهارچوب با ضخامت بالا(۱۲ میلی متر)
• استفاده از روکش درب با رنگ کوره ای
• روکش فولادی با ضخامت های مختلف و حتی سفارشی
امکان افزایش ویژگی های دیگر بنا بر سفارش مشتری از جمله نصب دزد گیر صوتی، نصب قفل های لمسی و دیجیتال، نصب قفل های رمز دار و دیگر موارد هم در بهترین درب فلزی وجود دارد.
سخن آخر
در این نوشته از اتاک درب ما به بررسی بهترین درب فلزی پرداختیم. درب های ضد سرقت فلزی هم در داخل کشور توسط شرکت های معتبرساخته می شوند و هم از کشورهایی مانند ترکیه و چین وارد می شوند. ولی برای خرید درب های ضد سرقت توصیه می گردد که از تولید کنندگان داخلی خرید شود این خرید مزیت هایی دارد که عبارتند از: کیفیت عالی در ساخت و در حد رقابت با درب های ساخت ترکیه، استفاده از تجهیزات و یراق آلات خوب در ساخت درب، رعایت بالاترین حد استاندارد ایمنی، خدمات پس از فروش در صورت خرابی و یا بروز مشکل، امکان تعمیر و یا تعویض قفل و یا یراق آلات بخاطر حضور شرکت سازنده در داخل کشور و غیره.
نکته مهم دیگر این که اگر قصد خرید درب فلزی را دارید حتما قبل از خرید با پیمانکاران و سازندگان ساختمان مشورت نموده و از بین گزینه های داخلی بهترین درب فلزی یا جنس دیگر را انتخاب نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *