مزایا و معایب درب ضد سرقت آتاک درب

اگر بخواهیم در مورد درب های ضد سرقت صحبت کنبم می توانیم بگوئیم بهترین نوع درب های ضد سرقت آنهایی هستند که کلیه استاندارد های ایمنی در آن رعایت شده باشد. نکته مهم تر این که سارقان نتوانند آسیب جدی به آن زده و دست به سرقت بزنند. با اینکه درب های ضد سرقت امروزه جایگزین بسیار مناسبی برای درب های قدیمی و معمولی هستند اما همین درب ها نیز مزایا و معایبی دارند. در ادامه و در نوشته پیش رو به مزایا و معایب درب ضد سرقت پرداخته و توضیحاتی را خدمت شماعزیزان ارائه خواهیم نمود‌.

مزایا و معایب درب ضد سرقت به صورت جداگانه

مزایای درب ضد سرقت

مرغوب ترین و بهترین درب های ضد سرقت آن هایی هستند که سارقین توانایی آن را نداشته باشند که به راحتی درب را باز کنند. مقاومت در برابر برش و دیلم از جمله مواردی لست که بایستی در ساخت درب های ضد سرقت رعایت گردد.‌ با اطلاع از مزایا و معایب درب ضد سرقت متوجه جزئیات بسیاری می شویم. در این بخش اما مزایای آن را بیان می کنیم. این مزیت ها عبارتند از:

جنس و ضخامت چهارچوب

بایستی جنس چهارچوب از بهترین آلیاژ موجود در بازار باشد. در مورد ضخامت چهارچوب نیز بایستی بیشتر از یک و نیم میلی متر باشد.

دیدن متن کامل مقاله  آشنایی با نحوه عملکرد دزدگیر درب

لولاهای درب ضد سرقت برای ایمنی بیشتر

استفاده از لولا برای باز و بسته شدن بهتر درب های ضد سرقت است. پس بایستی دارای کیفیت بالایی باشد و بهترن لولا برای این گونه درب ها لولا های بلبرینگ دار می باشد. بهتر است برای هر درب از سه عدد لولای  بلبرینگ دار استفاده شود‌. البته استفاده از لولاها بستگی به بزرگی درب و اندازه آن دارد. در مزایا و معایب درب ضد سرقت تاثیر بسیاری دارد‌. چرا که این مسئله می تواند ایمنی بیشتری را برای درب به همراه داشته باشد.

جنس لایه ها و مقاومت درب

در ارزیابی مزایا و معایب درب ضد سرقت بایستی گفت لایه های رویه درب ها از جنس های متفاوتی تولید می شود که انتخاب آن بستگی به سلیقه فرد مربوطه دارد و یک مزیت محسوب می شود. در جنسهای موجود در حال حاضر بهترین و پر طرفدارترین روکش  ام دی اف می باشد. دقت کنید که جنس قوی لایه ها مانع از بروز مشکلات ایمنی می شود. در واقع باعث می شود از شکستگی درب جلوگیری گردد.

قفل و کلید استفاده شده در درب های ضد سرقت

در مورد قفل و کلید درب های ضد سرقت بایستی به دنبال بهترین ها باشید. چرا که رکن اصلی و امنیتی درب ضد سرقت قفل و کلید آن می باشد. در حال حاضر بهترین قفل و کلید درب ضد سرقت برند (کاله وداف ) ساخت کشور ترکیه می باشد.

وزن درب

درب های ضد سرقت به علت استفاده از ورقه های فولادی و چهارچوب بکار رفته در اسکلت درب و روکش آن دارای وزن زیادی می باشند. البته نباید کمتر از ۸۰ کیلو باشند.

دیدن متن کامل مقاله  آیا درب ضد سرقت باعث جلوگیری از ورود سارقان میگردد؟

ایرادات و معایب درب ضد سرقت

بررسی مزایا و معایب درب ضد سرقت به ما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشیم. بزرگترین اشکال درب ضد سرقت این است که هنگام آتش سوزی به علت حرارت بالا سیستم قفل آن بهم ریخته و متاسفانه کار نمی کند. البته این بیشتر بخاطر عدم رعایت استاندارد و آلیاژهای نامرعوب می باشد.

اگر بخواهیم در بررسی مزایا و معایب درب ضد سرقت انصاف را رعایت کنیم باید بگوییم در حال حاضر بهترین کیفیت را درب های ضد سرقت ساخت ترکیه دارند. البته ذکر این نکته ضروری است که سازندگان درب های ضد سرقت کشور ترکیه در ایران نمایندگی تولید ندارند. بعد از درب های ساخت کشور ترکیه شرکت های مختلفی در تولید و ساخت درب های ضد سرقت و درب لابی مدرن در ایران هم فعالیت می کنند برخی از آنها انصافا از کیفیت و استاندارد خوبی بهره مند هستند. درب های ضد سرقت ساخت کشور چین هم در بازار موجود می باشند که در رده آخر کیفیت بوده و بیشتر به دنبال جذب مشتری از طریق قیمت پایین تر می باشند که خود نشان دهنده کیفیت پایین آن می باشد.

سخن نهایی

در این نوشته ما به بررسی مزایا و معایب درب ضد سرقت پرداختیم. امروزه درب های ضد سرقت ساخت شرکت های داخلی زیادی و همچنین تولید کشورهایی مانند جین و ترکیه در بازار وجود دارند. اگر تصمیم به خرید و نصب درب ضد سرقت برای منزل یا محل کار خود دارید بهتراست قبل از هر اقدامی از کسانی که دراین امر وارد هستند خصوصا سازندگان و پیمانکاران مجتمع های مسکونی مشورت های لازم را دریافت و بعد نسبت به خرید درب های ضد سرقت اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *