امکان سرقت با وجود درب ضد سرقت

امکان سرقت با وجود درب ضد سرقت

اصولا درب ضد سرقت اگر ایمنی کافی را داشته باشد و دربی مرغوب باشد راه های نفوذ هم کمتر خواهد شد اما در این مقاله برای شما مختصری درباره اینکه از چه روشی سارقان برای وارد شدن به منزل استفاده می کنند شرح میدهیم تا شما بتوانید با بررسی درب فعلی و یا آگاهی بیشتر اقدام به خرید درب ایمنی نمایید .
در گام اول ذکر این نکته ضروری است که هیچ دربی کاملا و ایمن ضد سرقت نیست و فقط بسته به مرغوبیت درب زمان بیشتری جهت بازکردن آن لازم خواهد بود

درب ضد سرقت در برابر فشارهای خارجی نسبت به درب معمولی به دلیل ساختاری که دارد، مقاوم تر است و از امنیت بیشتری برخوردار می باشد.

یکی از سوالاتی که خریداران این نوع درب می کنند این است که آیا درب ضد سرقت باز می شود.

در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان عرض کنیم که باز کردن درب ضد سرقت به قفلی که در آن استفاده شده بستگی دارد.

درب ضد سرقتی که قفل آن کیفیت پایینی دارد به راحتی باز می شود و هر چه قفل درب باکیفیت تر باشد و از امنیت بیشتری برخوردار باشد باز کردن و وارد شدن به داخل منزل سخت تر می شود.

بنابرین باکیفیت ترین و امن ترین قفل باید در ساخت این نوع درب استفاده شود کلید قفل درب ضد سرقت را همانند کلید قفل دیگر درب ها می توان ساخت؛ ولی کلید قفل درب ضد سرقت به دلیل این که کامپیوتری است برای ساخت آن به هزینه بیشتری نیاز می باشد.
خرید درب ضد سرقت ۳۴% دزدی ها را کاهش می دهد

انواع درب ضد سرقت مانند درب ضد سرقت مدرن، درب ضد سرقت کلاسیک و غیره به دلیل ساختار فولادی و ویژگی های فنی که دارند می توانند به کاهش سرقت کمک کنند.

به طوری که خرید درب ضد سرقت ۳۴% دزدی ها را کاهش می دهد درب های ضد سرقت حتما باید یک هسته با ساختار فولادی درون خود داشته باشند.

دیدن متن کامل مقاله  درب اتاق خواب مدرن و کلاسیک

به همین دلیل در هنگام خرید این نوع درب ها توجه کنید که دارای هسته فولادی باشد که با روکش چوب و چوب کاور شده باشد.

دربی که درون آن هسته فولادی نباشد به راحتی شکسته می شود و در برابر ضربه محکم پا و پتک مقاوم نخواهد بود.

در واقع سارقین همیشه سعی می کنند درب را بدون سر و صدا باز کنند؛ ولی اگر موفق نشده اند اقدام به شکستن قسمتی از درب می کنند؛ لذا ساختار فولادی درب سرقت موجب شده امکان شکستن آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

قفل ها و دستگیره های به کار رفته در این نوع درب ها موجب شده ضریب امنیتی آن ها افزایش پیدا کند.

سرقت از طریق انداختن دیلم

یکی از متداولترین روش های سرقت که توسط سارقان بارها تکرار شده است توصل به زور و انداختن دیلم بین لنگه ی درب و چارچوب با عقب کشیدن لنگه درب اقدام به باز کردن درب های ضد دیلم می کنند این روش که یکی از متداول ترین روش های دزدی شده است را می توان به روش های خاصی که در دربهای آتاک درب وجود دارد جلوگیری کرد و ما در تمامی مدل های خود سعی کرده ایم از سرقت بدین روش جلوگیری کنیم .

سرقت از طریق تخریب مغزی درب

روش دومی که بسیار مورد توجه سارقان قرار میگیر این است که با ضربه زدن به محل مغزی و در اوردن روزت و سپس بیرون کشیدن مغزی های درب اقدام به باز کردن می کنند این روش نیز بسیار متداول شده است و سارقان سعی می کنند که با توجه به ضعف اکثر درب های ضد سرقت بازار با استفاده از ضعف موجود در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به تخریب و عوض کردن مغزی و باز کردن درب نمایند

ما در مجموعه آتاک درب با یکسری تغییرات اساسی نیز سعی کرده ایم جلوی سرقت از این روش را بگیریم .و خوشبختانه تا کنون در این امر موفق بوده ایم شما می توانید با دیدن این فیلم که در آن سارقان به مدت ۵ ساعت روی درب ضد سرقت آتاک درب کار کرده اند و با وجود تخریب اما موفق به ورود و بازکردن درب نشده اند.

سرقت از طریق تخریب رویه درب

در این روش نیز سارقان با استفاده از تخریب رویه چوبی درب سعی در وارد شدن به منزل می کنند اصولا درب های ارزان قیمت که دارای ایمنی بسیار پایینی می باشند با توجه به ضخامت کم رویه و کیفیت ساخت و ضعیف بودن استراکچر لنگه به راحتی با این روش تخریب می شوند

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت ترک ۱۴۰۱

لذا تنها توصیه ما این است که یا درب نخرید و یا اگر خریدید حتما قبل از خرید از مشاوران ما مشورت بگیرید و با رقبا مقایسه کنید چرا که مطمنا خرید درب ضد سرقت ارزان قیمت اشتباهی بسیار بزرگ می باشد چرا هم از لحاظ کیفیت و ماندگاری زود خراب خواهد شد و همین اینکه در مقابل سرقت دوامی ندارند.

شاید اینطور بتوان گفت که یکبار خرید کنید اما درست و با کیفیت و با آگاهی قبلی چرا که در سیستم کاری شرکت آتاک درب هدف فقط فروش نیست بلکه هدف ارتقا کیفیت محصول و کسب رضایت مشتری می باشد شما می توانید

با مراجعه به شرکت آتاک درب در زمینه مشتریانی که هدف سرقت قرار گرفته اند اما سارقان موفق به ورود نشده اند اطلاعات کسب کنید و با آن ها صحبت کنید شاید بدین روش مطمن شوید که چرا می گوییم درب ارزان قیمت نخرید و اینکه خصوصیات بارزی که در محصولات ما وجود دارند در هیچ یک از محصولات شرکت های ایرانی پیدا نخواهید کرد .
مجموعه با تولید فقط محصولات لوکس و با کیفیت و ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش  درب ایمنی توانسته است سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد آتاک درب هم اکنون محصولات خود را به کشورهای عراق و افغانستان و قطر صادر می نماید .

سایر نکاتی که موجب امنیت خانه می شود

برای افزایش امنیت منزل علاوه بر استفاده از انواع درب ضد سرقت که در مجموعه اتاک درب عرضه می گردد توجه به دیگر عوامل هم می تواند امنیت خانه را افزایش دهد.

از سایر نکاتی که موجب امنیت خانه می شود به گزینه های زیر می توان اشاره کرد:

  • ایمن سازی ورودی های خانه: تحقیقات انجام شده، نشان می دهد که سارقان در ۴۰ درصد دزدی ها بدون هیچ زحمتی وارد خانه می شوند؛ بنابرین امنیت ورودی های خانه باید تامین شود.

برای این منظور بهتر است از انواع درب ضد سرقت برای ورودی ها استفاده شود.

دیدن متن کامل مقاله  قطعات درب ضد سرقت

هنگامی که قصد دارید از منزل خود خارج شوید باید لولاهای درب و منافذ را بررسی کنید و اگر قفل درب مشکل داشت، سریع به تعمیر آن اقدام نمایید.

  •  نقش پنجره ها: علاوه بر درب ها در درجه دوم پنجره ها یکی از مواردی است که دزدها می توانند از طریق آن ها به داخل خانه بیایند.

گیره ها و چفت های پنجره های منزل را به صورت دوره ای و مرتب بررسی کنید.

برای پنجره ها می توانید از محافظ های فلزی توری استفاده نمایید.

  •  سیستم ضد سرقت: استفاده از سیستم های ایمنی داخل منزل یکی از مفید ترین و رایج ترین کارهایی است که به کمک آن ها می توان امنیت خانه را بالا برد.

این سیستم ها با درخواست رمز یا روش های دیگر می توانند ورود افراد را کنترل کنند.

یکی دیگر از مزایا این نوع سیستم ها این است که می توانند هنگام آتش سوزی، شما را از وقوع آتش سوزی مطلع کنند.

خانه هایی که دارای سیستم های ضد سرقت هستند امکان ورود به داخل آن ها با ریسک بسیاری همراه است.

  •  نقاط تاریک و کور حیاط را روشن کنید: سارقانی را که قصد دارند، شب به داخل خانه ورود پیدا کنند برای سخت کردن کار آن ها باید نقاط تاریک حیاط را روشن نمایید.

برای این منظور در اطراف خانه و در بالای درها ورودی باید از چراغ های حساس به حرکت و چراغ های تایمردار استفاده کنید.

  •  برخی از افراد در جایی بیرون از منزل مانند درزهای دیوارهای بیرونی یا زیر گلدان ها کلیدهای یدک را قرار می دهند تا اگر هنگام آمدن به منزل کلید اصلی را همراه نداشته باشند، بتوانند به راحتی درب را باز کنند.

برای افزایش امنیت خانه این کلید های یدک را باید به همسایگان بدهید.

نقاط ضعف درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت دارای مزیت های فراوانی هستند یکی از این مزیت ها مقاومت آن ها می باشد همین مقاوم بودن این نوع درب ها موجب شده یکی از نقاط ضعف درب ضد سرقت باشد؛ چون در شرایط خاصی مانند آتش سوزی امکان شکستن درب و وارد شدن به داخل منزل برای خاموش کردن آتش سخت می شود علاوه بر این، اگر فردی داخل منزل باشد امکان شکستن درب و فرار از منزل برای او دشوار خواهد شد.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *