چارچوب درب

چارچوب درب


راهنمای خرید چار چوب درب فلزی و چوبی

هر چارچوب درب شامل دو تیرک عمودی در دو طرف و یک تیرک افقی در سردر و یک تیرک افقی در کف است که مجموعا آستانه درب را تشکیل می دهند. باید بخاطر داشت که درب باید درون چهارچوب به اصطلاح جا بیفتد و چفت شود که البته توجه به این نکته استحکام درب را در پی خواهد داشت به خصوص اینکه بحث غیر استاندارد بودن درب  نیز مطرح شود.

چارچوب ها به دو نوع چهارچوب فلزی و چهارچوب چوبی تقسیم می شوند . چهارچوب های مورد استفاده برای هر نوع درب متفاوت می باشد.

چارچوب های ضد سرقت و چوبی

برای درب ضد سرقت و درب اتاق های ساختمان از فریم های فلزی با ضخامت های مختلف استفاده می شود و همچنین عرض فریم درب بستگی به ضخامت دیوار ساختمان دارد. برای درب های داخلی علاوه بر چهارچوب فلزی از فریم های چوبی برای زیبایی نیز استفاده می شود. معمولا برای درب های ورودی از چهارچوب فلزی استفاده می شود که مقاوم در برابر ضربه بوده و دارای استحکام بالاتری می باشد .

چهار چوب فلزی مورد استفاده برای انواع درب ضد سرقت از نوع فلزی به قطر ۲ میلی متر با رنگ الکترو استاتیک و کاملا مقاوم در سه طرح ساده و فرانسوی و تخت با روکش MDF طراحی و تولید می گردد.

این چهارچوب ها در دو قطر متفاوت ( ۱۴ سانتی متر) برای چهارچوب درب های داخلی و ( ۱۸ سانتی متر) برای درب های ضد سرقت تولید می گردد. چارچوب های درب های ضد سرقت در مجموعه ی آتاک درب ایران نیز منطبق بر استاندارد و در دو نوع ثابت و کشویی ارائه میشوند که چارچوب های ثابت برای دیوارهایی با ضخامت ۱۸ سانتی متر مناسب می باشد و برای دیولرهایی با ضخامت ۱۸ الی ۲۱ از چارچوب های کشویی استفاده می شود

دیدن متن کامل مقاله  درب های مدرن 

بسیاری از کاربران و طراحان دکوراسیون داخلی چارچوب درب که از چوب ساخته شده باشد را برای درب های داخلی انتخاب می کنند. در گذشته روی پروفیل چوب یک شیار جهت چفت شدن لنگه درب ایجاد می کردند و از این پروفیل ، چهارچوب چوبی برای درب های اتاق تولید می کردند.

ولی امروزه با توجه به تنوع سلیقه مشتریان و استفاده از ابزار های جدید در ساخت انواع مدل های پروفیل چوبی عمدتا از جنس MDF امکان طراحی و ساخت انواع چهارچوب چوبی برای درب های داخلی فراهم شده است. آتاک درب ایران نیز در محصولات داخلی خود از چارچوب های تماما چوب و در برخی محصولات چارچوب های ام دی اف استفاده نموده و از این طریق طیف گسترده ای از مدل های چارچوب های داخلی را فراهم نموده است.

برای درب داخلی ساختمان و یا حتی درب های ورودی عموما از چارچوب چوبی استفاده می شود که به نوبه خود از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار می باشد اما در درب های ضد سرقت با توجه به نیاز به امنیت و استحکام بالاتر چارچوب های فلزی مورد استفاده قرار میگیرند و از آنجائیکه اساس و پایه نصب درب در خانه و ساختمان چارچوب درب است، امروزه استفاده از چهارچوب فلزی در خانه ها متداول تر شده است و علت آن نیز تداوم و ماندگاری بیشتری است که چهارچوب فلزی دارا می باشد .

چهار چوب فلزی بخش وسیعی از بازار را از آن خود کرده است علت آن نیز دوام و ماندگاری است که چهار چوب فلزی دارا می باشد . همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری چهار چوب فلزی از جمله ویژگی های بارز چهار چوب فلزی به شمار می رود .

دیدن متن کامل مقاله  درب دو لنگه ضد سرقت پولیشی

در شرایط اقتصادی این دوران کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری نکته ای بسیار کلیدی و مهم در تمامی پروژه ها است، در نتیجه انتخاب چهارچوب های سبک فلزی مورد توجه کاربران بوده و از این طریق وزن کلی سازه را کاهش می دهند اما در محصولات آتاک درب ایران ضمن توجه به وزن بهینه استحکام چارچوب درب نیز همواره مورد توجه بوده و به این ترتیب توانسته به شرکتی پیشرو در حوزه محصولات ضد دیلم و ضد سرقت تبدیل شود. به طور کلی انتخاب چهارچوب درب به عوامل مختلفی درهر پروژه بستگی دارد.

مهم ترین عامل در خرید چهارچوب فلزی جوشکاری آن است زیرا یک جوشکاری محکم و بسیار بادوام بسیار حائز اهمیت بوده و سهم عمده ای در تامین امنیت درب های ضد سرقت دارد. پس نکته ای که باید در هنگام خرید چهارچوب فلزی به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که چهارچوب فلزی که توسط شما خریدارای شده باید دارای جوشکاری با حداکثر کیفیت باشد.

نکته بعدی ، روش رنگ آمیزی چهارچوب فلزی است که عامل مهمی در انتخاب یک چهارچوب فلزی با کیفیت می باشد و در این میان رنگ کوره ای بهترین انتخابی است که شما میتوانید داشته باشید زیرا تداوم و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی دارد .

قدرت چهارچوب میتواند با توجه به اشکال و مواد مختلف کیفیت درب را بهتر و یا بدتر کند. چهارچوب  مستطیل شکل چهارچوبی استاندارد است و دارای ساختاری بسیار محکم می باشد . تغییر و یا اضافه کردن زاویه های اضافی به یک چهارچوب باعث تضعیف آن می شود. یکی از تفاوت های بسیار مهمی که جنس های مختلف با هم دارند قابلیت آن ها درانتقال حرارت به داخل و خارج از خانه می باشد .

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت ترک ۱۴۰۱

فلز رسانای حرارتی خوبی است و به راحتی می تواند به عنوان یک پل حرارتی بسیار موثر عمل کند اما ایرادی که میتوان به این نوع جنس گرفت این است که هم گرما زیادی را به خود جذب می کند و هم باعث از دست دادن حرارت می شود اما با توجه به کاربری درب ضد سرقت ایمنی بسیار بالایی را برای کاربران خود می تواند فراهم کند . یکی از راهکار های جلوگیری از هدر رفت گرما استفاده از عایق های حرارتی بر روی چهار چوب ها است که این کار علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی ، ظاهر زیبایی را نیز به چهارچوب می دهد،

اما چوب یکی دیگر از موادی است که در قیاس با فلز رسانای بسیار ضعیف تری است اما بخوبی می تواند حرارت را در داخل خانه و همچنین خارج خانه نیز نگهداری کند. در محصولات آتاک درب ایران نیز جهت جلوگیری از این هدایت حرارتی روکش های چوبی برای نمای داخلی و خارجی درب ها در نظر گرفته شده است که از جریان حرارتی بین داخل و خارج جلوگیری نموده و علاوه براین محصولاتی با زیبایی حداکثری برای کاربران و مصرف کنندگان خود فراهم نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *