درب ضد سرقت

درب ضد سرقت


چهارچوب درب ضد سرقت چیست؟

امروزه یکی از پرطرفدارترین و اصلی ترین تجهیزات ایمنی هر ساختمان درب ورودی آن می باشد. به همین خاطر در دهه های اخیر یکی از مواردی که خیلی دارای اهمیت بوده است درب ضد سرقت است. این درها دارای اقسام مختلفی بوده که بنابر سلیقه و کارایی مورد استفاده قرار می گیرد. در نوشته پیش رو در مورد ویژگی های چهارچوب درب ضد سرقت صحبت خواهیم نمود.

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت

درب ضدسرقت به نوعی از درب گفته می شود که به گونه ای ساخته شده است تا در برابر، ضربه، حرارت، برش و هر نوع دستکاری دیگر مقاوم باشد. درب ضد سرقت از لحاظ ظاهری هیچ فرقی با درب های معمولی ندارد‌.

ویژگی چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش درب های ضدسرقت است که رکن اصلی نیز حساب می گردد. چهارچوب درب ضد سرقت با توجه به  اصول ساخت این چهارچوب ها از کیفیت و استحکام بالاتری برخوردار می باشد. در حقیقت این مولفه ها به عنوان ویژگی چهارچوب درب های ضد سرقت شناخته می شوند. چهارچوب ها در کل به این صورت می باشند که دو پایه در دو طرف و دو تیرک افقی در دو سمت بالا و پایین چهارچوب متصل گردیده است. جنس چهارچوب ها از فولاد، استیل ضد زنگ و یا چوب می باشد که در هر سه مورد داخل چهارچوب با بتون پر می شود و همین باعث استحکام بیشتر چهارچوب می گردد.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت ترک اصل را چطور می توان تشخیص داد؟

چهارچوب فلزی

ویژگی چهارچوب درب ضدسرقت در مدل فلزی بسیار است. چهارچوب فلزی از دو جنس فولاد و یا استیل ضدزنگ می باشد و از نظر استحکام دوام بیشتری نسبت به چهارچوب چوبی دارند. بخاطر نوع کارایی و استحکامی که بایستی داشته باشند قطر فلزات به کار رفته در ساخت چهارچوب دو میلیمتر بوده و از رنگهای الکتروتستاتیک کوره ای در رنگ آمیزی چهارچوب ها استفاده می شود. البته در برخی موارد از روکش های چوبی بر روی فلزات برای زیبایی بیشتر استفاده می گردد و استفاده از این روکش ها بخاطر همرنگی با قالب اصلی درب می باشد. با پوشش های به رنگ درب پوشش داده می شوند چهارچوب های فلزی معمولا در انواع تاجدار، الماسه، زهواردار و دیگر مدل ها تولید می شود.

چهارچوب درب ضد سرقت فلزی تاجدار

این چهارچوب بیشتر جنبه اعیانی و تزئینی دارد. مشتریانی که طرفدار تزئینات و لوکس گرایی هستند بیشتر طرفدار این گونه چهارچوب ها هستند. البته این چهارچوب ها به گونه ای طرح زده می شوند که با خود درب هماهنگی داشته باشند. لازم به ذکر است که چهارچوب بالایی این درب ها به خاطر زیبایی به صورت تاجدار درست می کنند. استفاده از این چهارچوب ها بیشتر برای لابی ها استفاده می شود و جنبه تزئینی آن بالاتر است.

چهارچوب های فلزی زهواردار

این چهار چوب ها نیز توسط زهوارهای تزئینی که همخوانی زیادی با خود درب دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی چهارچوب درب ضد سرقت سی ان سی الماسه

این چهارچوب های فلزی فقط از بخش طولی دارای شیار بوده و هم ستونه و هم بالا و پایین را شامل می گردد‌ ضمن این که در بخش های اتصالی با شکل های مخروطی شکل تزئین شده اند.

دیدن متن کامل مقاله  معرفی رزت / روزت درب ضد سرقت

چهارچوب های چوبی

یکی دیگر از انواع چهارچوب های درب ضدسرقت که در دربهای چوبی این خانواده استفاده می شود از جنس چوب می باشد و بیشتر برای درب های ضدسرقت داخلی ساختمان ها استفاده می گردد. البته داخل این چهارچوب ها نیز با بتون پر می شوند و از شیشه و یو پی وی سی (UPVC) ویا فایبر گلاس تزئین می گردد.

نکات مهم خرید چهارچوب

درب ضد سرقت

 

پس از بررسی ویژگی چهارچوب درب ضد سرقت نکاتی برای خرید بیان می کنیم. نکات مهمی که در هنگام خرید چهارچوب بایستی مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

  • اولین موردی که بایستی در سفارش چهارچوب دقت کنید نوع فلز و استاندارد قطر آن می باشد بایستی به گونه ای باشد که تحمل وزن درب را داشته باشد و در طول مدت زمان دچار تاب نشود‌.
  • نکته دوم این که اگر چهارچوب را سفارشی درست می کنید حتما به گونه ای طراحی گردد که جای نصب یک زبانه قفل دیگر در آن وجود داشته باشد تا در صورتی که خواستید قفل دیگری به آن اضافه کنید دچار مشکل نشوید.
  • در حالت کلی یک چهارچوب بایستی به خاطر ساختار و حفظ مقاومت بالا به شکل مستطیل باشد و دستکاری های اضافی تزئینی می تواند به چهارچوب و استحکام آن آسیب بزند.
  • دقت کنید که در رنگ آمیزی چهارچوب درب ها از رنگ با کیفیت و کوره ای استفاده شده باشد و همخوانی کاملی با رنگ اصلی درب داشته باشد.
  • سعی کنید چهار چوبی را سفارش دهید که با رنگ درب و نوع تزئین دیواره ساختمان هماهنگی داشته باشد.
دیدن متن کامل مقاله  حفاظ آکاردئونی بهتر است یا درب ضد سرقت؟

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی ویژگی چهارچوب درب ضد سرقت پرداختیم. در مورد خرید درب های ضدسرقت به گونه ای عمل کنید که از لحاظ چهارچوب نیز دارای استحکام کافی باشند و استانداردهای لازم را در نقاط جوش، محل نصب لولاها و دیگر موارد رعایت گردیده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *