مقاومت درب ضد سرقت آتاک درب

یکی از چالش های ساختمان سازان چه در سطح انبوه و چه اندک مسئله امنیت آن می باشد. در کنار استفاده از حفاظ های امنیتی برای پنجره ها استفاده از نرده های حفاظتی برای دیوار های درب ضد سرقت نیز یکی از تجهیزات و امکاناتی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان مقاومت درب ضد سرقتبه چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه دربهای ورودی اصلی ساختمان و درب لابی معمولا درب های ضد سرقت هستند. در مقاله پیش رو از اتاک درب در مورد میزان مقاومت درب ضد سرقت توضیحاتی خواهیم داد.

درب ضد سرقت چیست؟

در مورد تعریف درب ضد سرقت می توانیم بگوئیم این درب ها به دلیل یک سری از ویژگی های منحصربه فرد نسبت به درب های دیگر موجود در بازار از دیگر مجصولات متمایز می باشند. از جمله ویژگی های این درب ها می توان به بدنه چند لایه مستحکم، چهارچوب محکم و قفل های پیشرفته و غیر قابل باز شدن نام برد.

درب های ضد سرقت ویژگی های منحصر به فرد خاص خود را دارند. در ادامه درمورد آنها توضیحاتی خواهیم داد. گرچه هدف نهایی ما بررسی میزان مقاومت درب ضد سرقت می باشد.

دیدن متن کامل مقاله  دزدگیر درب ضد سرقت

اجزاء تشکیل دهنده درب های ضد سرقت

 اجزاء درب ضد سرقت عبارتند از:

لایه های مختلف درب ها که جنس لایه داخلی آنها معمولا از ورق های فولاد است. با یک لایه از جنس های مختلف مانند ام دی اف و یا فلز استیل، پی وی سی و یا روکش های دیگر پوشانده شود. این درب ها از قفل های مخصوصی نیز بهره می برند که دارای امنیت بالایی می باشند‌. اهمیت قفل در درب های ضد سرقت خیلی مهم نیست. چرا که یکی از اساسی ترین بخش های درب های ضد سرقت قفل های آنها می باشد.

لولا ها نیز علاوه بر قفل از تجهیزات امنیتی محسوب می شوند و به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که از دو طرف خارج و داخل قابل دیدن و دسترسی نباشند. در عین حال میزان مقاومت درب ضد سرقت با مولفه های خاصی سنجیده می شوند. درب های ضد سرقت بایستی به  تناسب محل استفاده در اندازه های مختلفی تولید گردند. معمولا به صورت یک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه ساخته می شوند‌‌.

میزان مقاومت درب ضد سرقت

در مورد میزان مقاومت درب های ضد سرقت بایستی نکاتی را در نظر گرفت که این نکات عبارتند از:

استحکام درب ضد سرقت

از متریال های اصلی دربهای ضد سرقت کیفت مواد سازنده بدنه آن می باشد که برای بدنه اصلی از لایه مرکزی فولاد و روکش آلومینیوم و یا چوب و فایبر گلاس یا دیگر مواد ساخته می شود. استحکام لایه فولادی بایستی حداقل ۶ میلی متر باشد که در برابر ضربه و حرارت مقاوت کافی را داشته باشد.

دیدن متن کامل مقاله  ویژگی ها و مزایای درب استیل

چهارچوب و اثر آن بر میزان مقاومت درب ضد سرقت

از اصلی ترین و موثر ترین قسمت های درب ضد سرقت چهارچوب آن می باشد که بایستی تحمل وزن درب را داشته باشد. از استحکام کافی نیز برخوردار باشد. با توجه به اندازه درب ها چهارچوب درب ها دارای ضخامت متفاوتی می باشند‌. برخی از چهارچوب ها ۱/۵ میلیمتر و برخی ۲ میلیمتر هستند. البته هرچه ضخامت چهارچوب ضخیم تر باشد از کیفیت و استحکام بالاتری بر خوردار بوده و برای درب های بزرگتر استفاده می شود‌.

کلاف درب ضد سرقت

سارقان از دیلم برای بازکردن درب ها استفاده می کنند. بخاطر همین کلاف درب های ضد سرقت بایستی محکم باشند. در این بخش هم ضخامت های گوناگونی برای کلاف ها در نظر می گیرند و ضخامت آن بین ۱/۲۵ الی ۱/۵ میلیمتر متفاوت می باشد‌. البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به وزن درب ها تناسب بین ضخامت کلاف ها و تعداد لولا ها بایستی متناسب باشد. این مسئله در میزان مقاومت درب ضد دیلم تاثیر دارد.

شبکه فلزی داخل درب ضد سرقت

یکی دیگر از پارامتر های مقاومتی درب ضد سرقت شبکه فلزی داخل درب می باشد که در بعضی مدل های این شبکه به صورت کامل استفاده می شود. در برخی دیگر از مدل ها بین  ۵۰ تا ۷۰ درصد از شبکه ها استفاده می شود.

قفل و میزان مقاومت درب ضد سرقت

از مواردی که از اهمیت ویژه ای در درب های ضد سرقت برخوردار است قفل ها می باشند. معمولا بخاطر کیفیت بالای قفل های ساخت ترکیه؛ از این نوع قفل ها استفاده می شود. البته برخی از درب های ضد سرقت قفل های شبکه ای دارند که شامل یک قفل مرکزی و چند قفل جانبی با زبانه های در جهت های مختلف می باشند.

دیدن متن کامل مقاله  قفل اثر انگشتی درب ضد سرقت

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت اتاک درب ما به بررسی میزان مقاومت درب ضد سرقت پرداختیم. اما نکته پایانی این که کارخانه های متفاوتی در ساخت درب های ضد سرقت در داخل کشور فعالیت دارند. ضمن این که در حال حاضر دربهای ساخت ترکیه از لحاظ کیفی نسبت به داخلی ها بهتر هستند. اما شرکت های داخلی سازنده درب های ضد سرقت نیز در این زمینه پیشرفت خوبی داشته اند.

در کل موقع خرید حتما از شرکت های تولید کننده معتبر خرید کنید. در این زمینه می توانید از افراد خبره و کسانی که در زمینه ساخت مجتمع های مسکونی فعالیت دارند مشاوره بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *