مغزی و قفل درب ضد سرقت

یکی از اصلی ترین نیاز های ساختمان ها درب های ضد سرفت است. این دربها با ضریب امنیتی بالایی که دارند می توانند در برابر سارقین از محل زندگی یا دفترکار و محل تجاری شما به خوبی محافظت نمایند.

آشنایی با انواع مغزی و قفل درب ضد سرقت

درب لابی و درب ضد سرقت بخاطر اطمینان بیشتر حتما از مرغوب ترین و باکیفیت ترین ابزار و تجهیزات در ساخت استفاده می کنند. یکی از قطعاتی که نقش مهم و اصلی در درب های ضدسرقت دارد مغزی و قفل درب ضد سرقت می باشد که بایستی از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار باشد. در مقاله پیش رو از اتاک درب توضیحات بیشتری در مورد مغزی و قفل درب ضد سرقت خواهیم داد.

خصوصیات مغزی و قفل درب ضد سرقت

همانگونه که در مقدمه گفته شد یکی از اساسی ترین و مهم ترین اجزاء درب های ضد سرقت مغزی و قفل این درب ها می باشد. تفاوت آن با درب های معمولی نیز در انواع آنهاست. در خصوص مغزی های قفل درب های ضد سرقت بایستی بگوئیم این مغزی ها چند زبانه هستند و برای امنیت بالاتر این درب ها تعبیه شده اند.

هر چقدر مغزی و زبانه بیشتر باشند امنیت بیشتری را در برابر سرقت فراهم می کنند. مغزی درب های ضدسرقت درواقع همان تویی قفل درب می باشد و فرقی با هم ندارند. شما می توانید هنگام نصب درب ضد سرقت خود مغزی های مختلفی را سفارش دهید.

دیدن متن کامل مقاله  درب دو لنگه ضد سرقت پولیشی

انواع مغزی و قفل درب ضد سرقت

برای درب های ضدسر قت مغزی های قفل متفاوت وجود دارد که بستگی به نوع تقاضا و سفارش مشتری و مکانی که قرار است استفاده شود متغیر می باشد. نوع قفل هایی که بر روی درب های ضد سرقت ساخت ایران و ترکیه و یا چین هستند با همدیگر فرق می کنند. اما از نظر کیفیت بهترین مغزی قفل ها ساخت کشور ترکیه هستند که دارای عمر مفید بیشتری نسبت به دیگر قفل ها هستند. قفل های چینی کیفیت چندانی ندارند و قفل های ایرانی هم دارای کیفیت معمولی روبه بالا هستند.

انواع قفل های درب ضد سرقت

مغزی و قفل درب ضد سرقت انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

  • قفل کلیدی
  • قفل مرکزی یا مولتی
  • قفل دیحیتال

قفل کلیدی

این مدل قفل درب ضد سرقت از رایج ترین نوع قفل ها می باشد که به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت در بیش از ۹۰ درصد درب های ضدسرقت از این نوع قفل ها استفاده می شود. در مورد ساختار کلی قفل های کلیدی می توان گفت دارای چندین زبانه است و می تواند بین ۲ الی بیشتر متغیر باشد. همچنین از کلید های مخصوص برای باز و بسته کردن آن استفاده می شود. دربهای ضد سرقت از قفل های ۷ زبانه که به صورت ۴ زبانه اصلی و ۳ زبانه کمکی هستند استفاده می کند.

نمونه دیگری از قفل های کلیدی درب های ضد دیلم و ضد سرقت نوع آژیردار آن می باشد که در برابر ضربه و فشار دیلم ضمن استحکام بالا با آلارم و آژیر خطر سارقین را متواری می کنند. نوع دیگر قفل گاو صندوقی می باشد که دارای زبانه هایی است که داخل چهارچوب درب قرار می گیرد و در برابر دیلم امنیت و مقاومت بالایی دارد.

دیدن متن کامل مقاله  آیا درب ضد سرقت باعث جلوگیری از ورود سارقان میگردد؟

قفل مرکزی یا مولتی

قفل های مرکزی آن دسته از قفل هایی هستند که نسبت به قفل های استاندارد ساده سه زبانه هستند. مثلا دارای ۱۳ زبانه هستند. که از قسمت های مختلف درب باز می شوند و طبیعتا در برابر سرقت امنیت بالاتری را بوجود می آورند.

قفل دیجیتال

در درب های ضدسرقت بجز قفل های کلیدی دارای زبانه از نوعی قفل هوشمند به نام قفل دیجیتال نیز استفاده می شود. هدف اصلی از این نوع قفل هوشمند  ورود و خروج هوشمند و بی دردسر همراه با برقراری امنیت همیشگی درب های ضدسرقت می باشد. بایستی گفت که برای ورود و خروج در این درب ها از کلیدی استفاده نمی شود و دارای حافطه بوده که می توانید چندین شماره و کد و حتی اثرانگشت استفاده کنید. از ویژگی های مهم قفل های دیجیتال می توان به پشتیبانی از خانه هوشمند اشاره کرد.

سخن آخر

در این مقاله اتاک درب ما به بررسی مغزی و قفل درب ضد سرقت پرداختیم. اما نکته پایانی درمورد قفل درب های ضدسرقت این می باشد که در صورت خرابی و یا ایراد احتمالی در اولین مرحله به نمایندگی یا محل خرید درب ضد سرقت مراجعه و با راهنمایی از تعمیرکاران ماهر و مورد اطمینان استفاده کنید و ساخت کلید و تعمیر این گونه درب ها را به لحاظ امنیتی به هر کسی نسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *