بهترین درب ضدسرقت برای حیاط چیست

درب ضد سرقت برای حیاط

مناسبترین درب ضدسرقت برای حیاط کدام است؟ امروزه درب های ضدسرقت در صنعت ساختمان سازی رواج گسترده ای دارد. شاید این فکر به ذهن شما نیز خطور کند که درب های ضدسرقت فقط ویژه آپارتمان ها می باشد، در صورتی که از درب ضد سرقت در ورودی حیاط منازل نیز می توان استفاده نمود. در این مقاله از آتاک درب قصد داریم درباره درب های ضدسرقت برای حیاط اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم.

درب ضد سرقت چیست؟

در مورد درب ضد سرقت بایستی بگوئیم همانگونه که از نام آن مشخص می باشد دربی است که برای جلوگیری از سرقت و ایمنی بیشتر با تجهیزات ویژه و استفاده از چهار چوب و بدنه قوی تر ساخته می شود. درب های ضدسرقت امروزه در مدل ها و اندازه های مختلف تولید و ساخته می شوند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

یکی از انواع مدل های درب ضدسرقت، درب ضدسرقت برای حیاط می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

درب ضدسرقت برای حیاط

یکی از دغدغه هایی که صاحب منازل با آن درگیر هستند سرقت از حیاط منزل و یا ورود راحت از طریق حیاط منزل به داخل خانه می باشد. بخاطر همین ساخت درب های ضدسرقت برای حیاط منازل و مجتمع های مسکونی نیز در برنامه کاری دارندگان منازل حیاط دار و مجتمع های مسکونی قرار گرفته است که مهمترین دلیل برای نصب درب ضدسرقت حیاط افزایش ایمنی می باشد.

دیدن متن کامل مقاله  بهترین رنگ درب ضد سرقت

بهترین درب ضدسرقت برای حیاط چیست

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که بخاطر این که درب های ضدسرقت حیاط بیشتر در معرض آفتاب و جریانات دیگر جوی هستند جنس آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهترین گزینه خصوصا برای استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای شرجی می باشند درب های ضدسرقت استیل می باشد. گزینه بعد درب های ضدسرقت فلزی می باشد، البته استفاده از این نوع درب ها شرایط خاص خود را دارد. مثلا استفاده از رنگ با کیفیت که مقاومت بیشتری در برابر آفتاب، رطوبت و دیگر موارد داشته باشد.

ویژگی های درب ضدسرقت برای حیاط

در واقع درب ضد سرقت برای حیاط بخاطر ساختار استفاده ای که از آن می شود بایستی خصوصیات خاص خود را داشته باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت بالا در برابر باران و حتی باران های اسیدی بخاطر نوع رنگ و جنس فولادی درب
 • استفاده از روکش های استیل و یا فولاد ضد زنگ در ساختار بدنه درب
 • استفاده از قفل های چند زبانه با کیفیت بالا و چند جهته  که درب منزل را از سمت های بالا و پایین نیز بوسیله زبانه های فولادی قفل می کند.
 • استفاده از ورق های فولادی برای درهای ضد سرقت حیاط که از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار هستند.
 • استقاده از رنگ های پودری و استاتیک که مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و دیگر جریانات جوی دارا می باشند.
 • عدم استفاده از روکش های چوبی و رنگ های ورقه ای(دکورال) که بعد از مدتی دچار آسیب شده و مجبور به ترمیم می باشید.
 • عدم استفاده از چوب برای درب ضدسرقت برای حیاط چرا که بخاطر جنس به کار رفته در ساخت هرچند زیبایی خاص خود را داشته باشند اما استحکام لازم را ندارند.
 • استفاده از دستگیره های آلومینیوم با کیفیت بالا در درب های ضدسرقت حیاط باعث طول عمر بالاتر این تجهیزات می گردد‌.
دیدن متن کامل مقاله  ایمن ترین درب ضد سرقت

سایر ویژگی های مهم

 1. امکان نصب دوربین های چشمی با زاویه دید بالا که محیط بیرون را به راحتی می توانید زیر نظر داشته باشید.
 2. قابلیت تنطیم لولا های درب ضدسرقت حیاط که برای باز و بسته شدن و مقدار حرکت لنگه های در مورد استفاده دارد.
 3. استفاده از چهارچوب های فولای با ورق ضخیم که با بتون پرشده و استحکام و مقاومت آن را چند برابر می کند.
 4. شکاف بین درب و چهارچوب در حد استاندارد بوده و امکان استفاده از دیلم برای دستکاری در درب را در حد صفر می رساند.
 5. باز و بسته شدن درب ضدسرقت برای حیاط بایستی بدون سر و صدا و به راحتی صورت پذیرد که این به نحوه ساخت و استفاده از لولا های به اندازه و استاندارد در آن دارد.

درب ضد سرقت حیاط خانه

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی درب ضدسرقت برای حیاط پرداختیم. کلام آخر این که برای خرید درب ضدسرقت از هر نوع قبل از اقدام به خرید تحقیقات کاملی در این زمینه داشته باشید. نکته مهم این که از شرکت های تولید کننده معتبر در ساخت درب های ضد سرقت استفاده کنید.

چرا که در کنار استفاده از درب امکان استفاده از خدمات پس از فروش را نیز برای شما فراهم می کند. سعی کنید از قفل های با ایمنی بالا در ساخت این درب ها استفاده شده باشد. برای اطمینان بیشتر می توانید از کارشناسان و پیمان کاران ساخت مسکن و یا اطلاعات موجود در اتاک درب استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *