تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

مسائل امنیتی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری با افزایش شنیدن اخبار سرقت های مختلف اهمیت فراوانی پیدا کرده است.

استفاده از درب ضد سرقت به جای درب معمولی روی امنیت ساختمان مورد نظر تاثیر بسزایی دارد.

درب ضد سرقت در مدل های مختلفی مانند درب ضد سرقت مدرن، درب ضد سرقت کلاسیک و غیره تولید می شود.

در این محتوا قصد داریم تفاوت این دو مدل درب را با هم مقایسه کنیم.

 

تفاوت درب معمولی با درب ضد سرقت

تفاوت ساخت درب معمولی با درب ضد سرقت

این دو درب در موارد فراوانی مانند قفل ها مناسب درب، جنس مواد سازنده و غیره با هم تفاوت زیادی دارند.

در این قسمت از محتوا می خواهیم تفاوت ساخت درب معمولی با درب ضد سرقت را برای شما عزیزان شرح دهیم.

در ساخت درب های معمولی چوبی از هیچ فلزی استفاده نمی شود؛ ولی در ساخت درب ضد سرقت از یک ورقه فولادی استفاده می شود تا از شکستن و سوراخ شدن درب جلوگیری گردد. درب های ضد سرقت دارای روکش چوبی و فلزی هستند.

از دیگر تفاوت های این دو درب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  مقایسه مواد سازنده درب ضد سرقت و درب معمولی: برای ساخت درب های معمولی از MDF یا چوب ماسیو استفاده می شود.
 • با توجه به کیفیت چوبی که در ساخت درب استفاده شده برای روکش سطح بیرونی درب از همان چوب استفاده می شود.
 • برای زیبایی این نوع درب ها از رنگ نیم پلی استر یا پلی استر استفاده می شود.
 • از هیچ گونه فلزی در ساختار درب های چوبی استفاده نمی گردد؛ ولی برای ساخت درب های ضد سرقت از یک ورقه فولادی استفاده می شود و دارای روکش چوبی یا فلزی می باشد.
 • در زمان خرید درب معمولی شما باید به صورت جداگانه ابزار مورد نیاز درب را خریداری کنید.
 • ولی در درب های ضد سرقت خود درب و چهار چوب آن هر دو با هم در کارخانه ساخته می شوند علاوه بر این رگلاژ آن ها هم در کارخانه تولید می شود.
 •  مقایسه قفل درب معمولی و درب ضد سرقت: یکی از تفاوت های مهم این دو درب قفل آن ها می باشد. قفل درب های معمولی ایمنی ندارد و به راحتی باز نمی شود.
 • درب های ضد سرقت دارای قفل های پیشرفته ای هستند که ایمنی درب را بالا می برند.
 • قفلی که در درب ضد سرقت استفاده شده از نوع گاو صندوقی بوده که از چهار جهت زبانه های آن داخل چهارچوب وارد و قفل می شوند.
دیدن متن کامل مقاله  معرفی انواع درب ضد سرقت برای خانه ویلایی

قفل این مدل درب ها اگر خراب شوند نسبت به قفل درب های معمولی به هزینه بیشتری نیاز است.

 • تکنولوژی به کار رفته در درب معمولی و درب ضد سرقت: در درب های ضد سرقت از وسایل هوشمندی مانند حسگرها و قابلیت های لمسی استفاده می شود که این باعث شده در برابر باز شدن درب مقاومت بیشتری پیدا کند و ایمنی منزل افزایش یابد؛ ولی درب های معمولی چوبی این نوع امکانات را ندارند.
 •  امنیت درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی: درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی قفل های هوشمند، جنس محکم تر، تعداد لولاهای بیشتر و ضخامت بالاتری دارد که همه این ها می توانند، امنیت آن ها را افزایش دهند از نظر امنیت این دو مدل درب با هم تفاوت زیادی دارند.
 •  تفاوت قیمت درب معمولی و درب ضد سرقت: درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی قابلیت ها و تجهیزات بیشتری دارند. مواد سازنده این نوع دو درب با هم تفاوت دارند و همین ها باعث شده اند، قیمت درب ضد سرقت بالاتر باشد.
 • مقایسه ضخامت و استحکام: ضخامت درب باعث افزایش استحکام درب و امنیت آن می شود علاوه بر این، ضخامت بالا نسبت به صوت و حرارت درب را عایق تر می کند. در ضخامت و قطر این دو مدل درب با هم تفاوت دارند معمولا قطر درب های ضد سرقت و معمولی به ترتیب ۷ سانتی متر و ۵ سانتی متر می باشد.
 •  تفاوت در چهار چوب ها: چهار چوب درب معمولی از جنس چوب می باشد؛ ولی چهار چوب درب ضد سرقت از جنس فلز تقویت شده است که ساختار پیچیده ای دارد.

در تولید درب های ضد سرقت از فلز و فولاد استفاده می شود در صورتی که در ساخت درب های معمولی از هیچ فلزی استفاده نمی شود و این تفاوت اصلی این دو مدل درب می باشد.

برای خرید درب ضد سرقت یراق آلات، قفل، چهار چوب و دیگر ابزار آلات به صورت کامل در کارخانه روی درب نصب و ساخته می شوند.

قفل های ۷ زبانه یا ۱۴ زبانه، لولا، دستگیره، چشمی و دیگر یراق آلات در همان کارخانه روی درب نصب می شوند. در ساختار درب ضد سرقت از فلز یا فولاد استفاده می شود.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت ضد دیلم چیست

علت ارزان بودن درب های ضد سرقت چینی و ایرانی رایج در بازار

همانطور که می دانید همواره کیفیت و قیمت در هر محصولی متناسب با یکدیگر تغییر می کند. در درب های ضد سرقت نیز قیمت درب ها میتواند معیار مناسبی برای تخمین کیفیت درب باشد. اینکه چه قدر درب خریداری شده ایمن است سوالی می باشد که اغلب برای مصرف کنندگان مطرح است. برای یافتن پاسخی مناسب برای این سوال باید به چند نکته ی مهم که در زیر به آن ها اشاره شده توجه کنیم.
فاکتور امنیت تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد‌. ضخامت چارچوب و کلاف درب، ضخامت رویه، جنس رویه ی درب، قفل های به کار رفته، تعداد زبانه ها، نوع دستگیره ها از جمله این عوامل می باشند که تعیین کننده ی قیمت و کیفیت درب می باشند.

درب های ضد سرقت چینی که عموما ساختار داخلی مناسبی ندارند و وجود فلزات با ضخامت بسیار کم و مغزی های توخالی در آن ها منجر به قیمت پایین آن ها در بازار ایران متعاقب از کیفیت و امنیت پایبن درب ضد سرقت لوکس شده است. در مورد درب های ایرانی ارزان و رایج در بازار نیز استفاده از یراق آلات ارزان و با کیفیت پایین، رویه های کم ضخامت و همچنین ضخامت پایین چارچوب و کلاف و علاوه براین نبود روادید گمرکی منجر به کاهش قیمت درب ها شده است.

در این میان مجموعه ی آتاک درب ایران تنها با هدف تامین امنیت کاربران و بهبود هر چه بیشتر کیفیت با وجود تمام محدودیت ها در تامین مواد اولیه قادر به تولید درب هایی است که در مقایسه با درب های چینی و ایرانی موجود در بازار امنیت بسیار بالاتری داشته و باحفظ کیفیت درب های ضد سرقت ترک قیمت مناسب تری را دارند

بنابراین و باتوجه تمامی موارد ذکر شده درب های ضد سرقت ارزان در بازار چه ایرانی و چه چینی در در رنج محصولات مجموعه ی آتاک درب ایران نمی باشد زیرا قیمت پایین درب های ضد سرقت میتواند نتایج جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان و در نهایت اعتبار مجموعه ی ما داشته باشد.

تفاوت محصولات شرکت آتاک درب ایران و درب های رایج در بازار ایران

کیفیت درب های ضد سرقت باتوجه به نوع یراق آلات استفاده شده در درب ضد سرقت لوکس ،جنس و ضخامت رویه، مدل و برند دستگیره، مدل و برند قفل ها، تعداد زبانه ها و سیستم داخلی درب تعیین می شود بنابراین کیفیت تولید و طرح هر یک از موارد ذکر شده و همچنین کشور سازنده ی آن ها بسیار حائز اهمیت است. هزچه کیفیت این اجزا بالاتر باشد

دیدن متن کامل مقاله  بهترین برند درب ضد سرقت

ایمنی نهایی درب بالاتر خواهد بود و مسلما تاثیر بسزایی در قیمت خواهد داشت. در حال حاضر درب های ضد سرقت ارزانی در بازار ایران یافت می شود که با درب های ضد سرقت آتاک درب ایران بسیار متفاوت هست‌ این محصولات که به دو دسته ی چینی و ایرانی دسته بندی می شود.

درب های چینی در پایین ترین کیفیت لازم جهت تامین امنیت قراردارد و در برابر هرگونه فشار مکانیکی آسیب پذیری بالایی دارد و بنابراین انتخاب مناسبی برای تامین امنیت نمی باشد. شبکه ی داخلی مورد استفاده این درب ها از جنس ورق های آهنی ساده هستند و استحکام بسیار پایینی در برابر فشار دارند. علاوه براین ضخامت پایین اجزای درب شامل رویه، چارچوب کلاف منجر به کاهش وزن درب های ضد سرقت تا ۴۰ کیلوگرم گردیده است این در حالی است که وزن درب های شرکت آتاک درب ایران از ۱۵۰ کیلوگرم به بالا می باشد.

در درب های ضد سرقت چینی فضای داخلی درب توسط مقوای فشرده پر می شود که عایق صوتی و حرارتی نمی باشد این در حالی است که در محصولات شرکت آتاک درب ایران بسته به خواست مستری از یونولیت و پشم سنگ به عنوان عایق صوتی و حرارتی در درب ضد سرقت لوکس استفاده می شود. با توجه به کیفیت پایین شبکه داخلی درب های ارزان قیمت چینی استفاده از قفل هایی مثل قفل های مرکزی و چنگکی نیز توان افزایش مقاومت درب را نداشته و تقریبا بی تاثیر می باشد. در حالیکه استفاده از این قفل ها از تولید کنتده ی برتر یراق آلات با نام کاله ی ترکیه در محصولات آتاک درب ایران ایمنی درب ها را دو چندان نموده است.

در درب هاي ضد سرقت ایرانی ارزان نیز که از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی با درب های چینی ندارد به جای آهن از فولاد استفاده شده است و بنابراین استحکام بالاتری در برابر درب های چینی دارد اما همچنان ضخامت پایین چارچوب و استفاده از رویه هایی با ضخامت پایین و فقدان ساختار فلزی همچنان موجب ضعف این درب ها و آطیب پذیری بالای آن ها می شود.

بنابراین هر دو نوع درب های ضد سرقت ایرانی رایج در بازار و چینی ضخامت چارچوب و کلاف پایینی دارد و در نتیجه مقاومت لازم در مواجهه با سارقین و ابزارآلات مورد استفاده ی آن ها را نخواهد داشت. مسئله ی حائز اهمیتی که در مورد درب های ضدسرقت ارزان چینی و ایرانی وجود دارد قیمت پایین آن ها می باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *