قیمت درب لابی

قیمت درب لابی


قیمت درب لابی چقدر است؟

امروزه مجتمع های مسکونی در مرحله اول برای اطمینان و امنیت بیشتر و در مرحله دوم برای حفظ زیبایی درب های ورودی ساختمان را از جنس ضدسرقت درست می کنند. این نوع دربها که به درب لابی معروف و شناخته می شوند دارای اندازه ها و مدل و کیفیت های متفاوتی هستند.

البته قابل ذکر است که ممکن است دربهای لابی دارای ساخت خوب و کیفیت کافی باشند. اما ضد سرقت نباشند. ولی امروزه معمولا این نوع درب ها را با کیفیت ضد سرقت درست می کنند تا همانگونه که گفتیم از لحاظ امنیتی نیز اصول را رعایت کرده باشند. در مقاله پیش رو ضمن توضیح در مورد درب لابی در مورد قیمت درب لابی نیز توضیحاتی خواهیم داد.

معرفی درب لابی

قیمت درب لابی

درب لابی به دربی گفته می شود که به طور معمول برای ورودی ساختمان ها و مجتمع های مسکونی استفاده می گردد.این درب ها از درب های ورودی به ساختمان بزرگ تر و دارای استحکام بیشتری می باشد. از ویژگی های درب های لابی از نوع چوبی آن استفاده از چوب های با کیفیت که در شرایط آب و هوایی خاص کاملا خشک می شود تا تاب برندارد.

درب لابی همانگونه که گفتیم از درب های معمولی ساختمان بزرگتر می باشد. معمولا از سه قسمت تشکیل می شود. معمولا به صورت ترکیبی از چوب و فلز تهیه می شود. البته درب لابی تمام چوب و ترکیبی چوب و فلز طرفداران بیشتری دارد.

دیدن متن کامل مقاله  تمیز کردن درب ضد سرقت

نکات مهم در مورد قیمت درب لابی

مهمترین نکاتی که در مورد انتخاب و خرید درب لابی بایستی در نظر گرفت شامل موارد زیر می باشد:

  • آشنا بودن با مدل های مختلف درب لابی از جمله چوبی بودن، فلزی، استیلی و یا ترکیبی بودن.
  • انتخاب نمودن دربی که با نمای ساختمان مطابقت داشته باشد.
  • انتخاب نمودن درب بر اساس ورود و خروج و میزان استفاده از درب. به عنوان مثال درب لابی ورودی یک ساختمان مسکونی با درب لابی یک ساختمان اداری تفاوت دارد. موقع خرید یا سفارش ساخت بایستی این نکته در نظر گرفته شود. در مورد اندازه درب ورودی و جنس آن نیز بایستی این نکته را در نظر گرفت که درب از چه جنسی و با چه کیفیتی باشد و توانایی چه مقدار از کار را از این درب داریم.
  • توجه به مدل درب لابی و این نکته که درب لابی با نوع مدرن سازگاری دارد یا با نوعی که از طرح سنتی استفاده شده باشد یا به اصطلاح درب لابی کلاسیک.
  • انتخاب یراق آلات مناسب و با کیفیت درب لابی که هم دوام بالایی داشته باشد و هم دارای استانداردهای لازم باشد.

این موارد در قیمت درب لابی هم تاثیر دارند.با توجه به نکات گفته شده بهترین راهکار این که سفارش ساخت بهتر است با هماهنگی مهندس ناظر و صاحب کار انجام پذیرد تا ضمن هماهنگی با نمای ساختمان اصول امنیتی و کیفیت ابزار آلات استفاده شده نیز مد نظر باشد.

قیمت درب لابی

قیمت درب لابی را شما به عنوان سفارش دهنده تعیین می کنید چرا که هنگام سفارش نوع ساخت ترکیبی بودن فلز با چوب، تمام چوب بودن، تمام فلز بودن، کیفیت یراق آلات استفاده شده که بهترین باشند همگی در قیمت تمام شده موثر می باشد.از نکات دیگری که در قیمت تمام شده درب لابی مهم می باشد سازنده درب و خدمات پس از فروش آن نیز می باشد که شما از آن مطمئن باشید.

دیدن متن کامل مقاله  قفل آژیردار درب ضد سرقت

انواع درب لابی

اما درب های لابی انواع مختلفی دارند که بر مبنای مسکونی یا اداری بودن ساختمان و رعایت اصول امنیتی از آنها استفاده می شود که عبارتند از:

  • درب لابی فلزی
  • درب لابی تمام چوب
  • درب لابی استیل
  • درب لابی شیشه ای

قیمت درب لابی فلزی

این نوع درب طرفداران خاص خود را دارد و بیشتر در محل های پر رفت و آمد مانند ادارات و یا شرکت ها و ساختمان های تجاری استفاده می گردد. این نوع درب ها نسبت به مدل های دیگر از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد. قیمت درب لابی در مدل های دیگر می تواند گران تر باشد.

درب لابی تمام چوب

این نوع درب ها از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار می باشند و نسبت به دیگر انواع درب ها و نسبت به نوع چوب استفاده شده قیمت آن متغیر می باشد. از این درب ها در ساختمان هایی بیشتر استفاده می شود که دارای درب ورودی حیاطی می باشند و یا موقع ورود به مجتمع حتما از درب نگهبانی عبور می کنند.

درب لابی استیل

قیمت درب لابی استیل نسبت به نوع چوبی مناسب تر است و از زیبایی و براقیت خاصی برخوردار می باشد که طرفداران خاص خود را دارد.

درب لابی شیشه ای

این درب ها به گونه ای طراحی گردیده که بیشتر جهت مصارف تجاری و ویژه مجتمع های تجاری و اداری و یا بیمارستان ها می باشد. این ها ترکیبی بوده و در ساخت آن از فلز، استیل و یا چوب استفاده می گردد که بر مبنای ترکیب بکار رفته قیمت متفاوتی دارند‌.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضدسرقت فلزی بهتر است یا چوبی

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی قیمت درب لابی پرداختیم.  همانگونه که قبلا گفته شد درب لابی را از مراکز و شرکت های معتبر خریداری نموده و سعی کنید که درب ضد سرقت و دارای خدمات پشتیبانی پس از فروش باشد. ضمن این که برای امنیت بیشتر ساختمان از هزینه کردن بیشتر و استفاده از تجهیزات و مواد اولیه با کیفیت ترسی به دل راه ندهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *