فریم درب ضد سرقت آتاک درب

همه چیز در مورد فریم درب ضد سرقت

امروزه درب های ضدسرقت جایگاه مهمی را در امنیت ساختمان ها بر عهده دارند و سازندگان واحدهای مسکونی و اداری تاکید زیادی بر استفاده از درب های ضدسرقت دارند. یکی از مهم ترین مسئله هایی که در مورد درب ضدسرقت باید در نظر داشته باشیم فریم برای درب های ضدسرقت می باشد. در مقاله پیش رو از اتاک درب درمورد فریم درب ضد سرقت توضیحاتی خواهیم داد.

فریم درب ضد سرقت

راه هایی که برای نصب درب ضد سرقت وجود دارد متفاوت است. یکی از روش های مرسوم و پرکاربرد نصب درب روی فریم انتظار است. فریم (Frame) انتظار درب که اکثرا برای درب ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از قوطی فلزی با ابعاد ۶۰×۳۰ میلی متر و ۸۰×۴۰ میلی متر ساخته می شود. البته این دو سایز روال عادی درب ها می باشد و بسته به سلیقه متقاضی می توان آن را افزایش داد.

نکته ای که تاثیر مستقیم بر افطایش ایمنی درب ورودی دارد، مقاومت و محکمی فریم درب ضد سرقت می باشد. توصیه می شود برای فریم ها از قوطی های استاندارد و در ابعاد مناسب استفاده کنید.

فریم درب ضد سرقت مورد نیاز برای هر مدل به ابعاد چهارچوب آن بستگی دارد. باید اندازه داخل به داخل فریم نسبت به پشت کار چهارچوب درب یک سانتی متر در عرض و ارتفاع بیشتر باشد که چهارچوب به راحتی در آن قرار گیرد و فعالیت های جوشکاری و نصب بی عیب و با کیفیت انجام شود.

دیدن متن کامل مقاله  تاثیر و اهمیت درب بر روی دکوراسیون داخلی منزل

نکات مهم برای نصب فریم

نکات مهمی که در نصب فریم درب ضد سرقت بایستی رعایت شود عبارتند از:

  • برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فریم حتما قبل از نصب درب آن را به صورت کامل رنگ آمیزی نمایید.
  • فریم درب ضد سرقت بایستی به صورت کامل تراز و شاقول در محل نصب گردد و برای مطمئن شدن عدم مشکل فریم ابعاد قطری آن را با هم مقایسه کرده و از برابر بودن مطمئن  گردید.
  • فریم درب ضد سرقت بایستی به شیوه ای نصب گردد تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی از سمت داخل و بیرون ساختمان کاملا هم سطح باشد و تحت هیچ شرایطی پایین تر یا بالاتر از آن نباشد. البته لازم به ذکر است که در این مورد قسمت بیرونی ساختمان مهم تر می باشد.

روش نصب فریم درب ضد سرقت

قبل از نصب چهارچوب درب ضدسرقت ابعاد بایستی با دقت اندازه گیری شود و چهارچوب با ضد زنگ و رنگ عایق کاری شود. پس از این که نسبت به صحت اندازه های چهارچوب مطمئن گشتید توصیه ضروری این است که از قطر فریم اطمینان پیدا کنید. چهارچوب را به صورت کامل در محل نصب و شاقول و تراز کنید. در مرحله نصب حتما دقت بالایی به کار ببرید تا در ادامه مراحل بنایی چهارچوب حرکتی نکند و در پایان گچ کاری و رنگ آمیزی درب نصب گردد.

ابعاد مختلف فریم درب های ضدسرقت

این ابعاد عبارتند از:

عرض دربهای ضد سرقت ۱/۵لنگه: عرض داخل به داخل بایستی زیر ۱۵۰ سانتی متر باشد و طول مورد نیاز نیز همان ۲۱۲ سانتی متر می باشد. توجه داشته باشید که با توجه به آستانه فلزی ارتفاع تا ۲۲۰ سانتی متر ساخته می شود.

دیدن متن کامل مقاله  نمایشگاه بین‌المللی معماری و دکوراسیون داخلی تهران MIDEX

فریم درب های ضدسرقت دولنگه

در این درب ها عرض داخل به داخل فریم می تواند زیر ۲ متر باشد و ارتفاع آن از کف تمام شده تا زیر نعل درگاه یا همان ساب فریم می تواند ۲۱۲ سانتی متر باشد.

فریم درب ضد سرقت لابی دو طرف کتیبه

عرض داخل به داخل ساب فریم ۱۸۲ ارتفاع کف تمام شده تا زیر ساب فریم ۲۱۲ سانتی متر و در نمونه هایی که نیاز به کتیبه بالای درب می باشد ارتفاع تا ۲۵۰ یا ۲۶۰ سانتی متر قابل ساختن می باشد. لازم به یادآوری است که درب های ۱/۵ لنگه و ۲ لنگه نیز تا عرض ۲ متر قابل ساختن می باشد.

عرض سفارشی بزرگ درب ضدسرقت تک لنگه

عرض ۱۱۱سانتی متر داخل به داخل فریم می تواند تا ۱۱۷ سانتی متر نیز افزایش پیدا کند که در این حالت بازشو حدود یک متر بوجود می آید.

سخن آخر

در این مقاله از اتاک درب ما در ارتباط با فریم درب ضد سرقت صحبت کردیم. اما نکته آخر این که برای خرید درب های ضدسرقت و درب لابی حتما به نمایندگی های معتبر مراجعه و کار نصب آن را بخاطر حساسیت بالا و پیچیدگی در طول کار به افراد استادکار ماهر بسپارید. از خرید درب های ضدسرقت بی نام و نشان بخاطر ارزان بودن خودداری کنید تا ضمن استحکام، از ایمنی آن نیز خیالتان راحت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *