روکوب درب ضد سرقت آتاک درب

درب ضد سرقت امروزه یکی از اصلی ترین و اساسی ترین اجزاء ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری می باشند. درب های ضد سرقت سرقت با تنوع بالایی که دارد، در سایزها و طرح های مختلف با کیفیت های متفاوتی تولید می گردد.

روکوب درب ضد سرقت چیست؟

اما نکته اساسی و مهم اشتراک و ساختار کلی آنها می باشد‌. درب های ضد سرقت دارای اجزاء خاص مخصوص به خود می باشند. در ادامه این مقاله از اتاک درب در مورد روکوب درب ضد سرقت توضیحاتی خواهیم داد.

اجزای مختلف درب های ضد سرقت

همانگونه که در مقدمه گفته شد درب های ضد سرقت از اجزاء مختلفی تشکیل گردیده است. در بین احزاء اصلی درب های ضد سرقت که شامل لایه ها،  چهارچوب درب، قفل و کلید و سایر یراق آلات مخصوص درب های ضد سرقت می باشد روکوب نیز یکی از اجزای درب ضد سرقت می باشد. در ادامه در مورد این روکوب ها توضیح خواهیم داد.

روکوب درب ضد سرقت

نکته اساسی و مهم این که روکوب درب ضد سرقت هیچ تاثیری در افزایش امنیت این نوع درب ها ندارد. اما از ویژگی های روکوب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روکوب ها شکلی ال مانند دارند. از این رو باعث می گردند چهارچوب درب را ازسمت نمای آن کاملا پوشش دهند.
 • سات روکوب درب ضد سرقت با MDF می باشد. اما روکش از جنس چوب راش، گردو، آلومینیوم و PVC می باشد.
 • در موقع خرید درب ضد سرقت سرقت دلخواه می توان روکوب را نیز سفارش داد.
 • روکوب ها به صورت کلی به دو دسته تخت و ترک تقسیم می شوند که نوع ترک آن حالت انحنا دارد.
 • درقسمت بالای روکوب می توان یک تاج نصب کرد. روکوب ها معمولا در اکثر مواقع روی انواع چهارچوب با تنوع مختلف نصب می گردد.
دیدن متن کامل مقاله  درب چوبی

مزایای استفاده از روکوب درب ضد سرقت

استفاده از روکوب درب ضد سرقت دارای مزیت هایی هستند که عبارتند از:

 • قیمت پایینی دارند
 • نصب آن سریع و آسان می باشد. البته لازم به ذکر است برای نصب آن احتیاج به فرد مجرب می باشد. از این رو می توانید با متخصصان ما در اتاک درب همراه شوید.
 • به عنوان پوشش کاملی بر روی چهارچوب فلزی قرار می گیرند.
 • از لحاظ رنگ و طرح دارای تنوع بسیار بالایی هستند.
 • امکان نصب در سالن ها، طبقات و‌ نقاط مختلف یک ساختمان را دارند.
 • آسیب دیدگی های احتمالی چهارچوب درب را که موقع نصب ممکن است اتفاق بیافتد پوشش می دهد.

نکته مهم این که چون چهارچوب اصلی درب ضد سرقت‌ ترک اصل و درب لابی توسط رنگ کوره ای رنگ آمیزی می شود باعث می گردد که رنگی متفاوت با خود درب داشته باشد. به همین علت استفاده از روکوب ها باعث می گردد تا درب جلوه زیباتری پیدا کند و نسبت به محیط اطراف همخوانی بیشتری داشته باشد. تاج و روکوب درب ضد سرقت قیمت زیادی را به خود اختصاص نمی دهند. اما در زیبایی درب و همخوانی آن با محیط تاثیر بسیار زیادی دارند.

نصب روکوب درب ضد سرقت

اگر تصمیم به نصب تاج و روکوب دارید در مرحله اول بایستی درب ضد سرقتی را که مایل هستید داشته باشید، توسط افراد مجرب نصب گردد. اگر هم در حین نصب آسیبی به دیواره های اطراف چهارچوب وارد گردید جای نگرانی نیست. چرا که روکوب ها روی درب ها را خواهد پوشاند. بعد از نصب درب ضد سرقت، شرایط برای نصب روکوب مهیا می باشد که همین کار را نیز بایستی فرد مجرب و وارد به این کار انجام دهد تا برای بقیه نقاط درب هیچ مشکلی حتی اندک هم پیش نیاید.

دیدن متن کامل مقاله  درب ضد سرقت طرح چوب

قیمت روکوب درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین موارد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید قیمت است. با توجه به مدل و شرایط قیمت می تواند متفاوت باشد. از این رو تمامی جزئیات را مورد بررسی قرار دهید و به نکات مورد نظر در این زمینه توجه داشته باشید. متخصصان اتاک درب در زمینه هزینه ها نیز به شما یاری می دهند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آتاک درب ما در ارتباط با روکوب درب ضد سرقت صحبت کردیم. در این زمینه نیز نکات بسیار مهمی را برای شما بیان نمودیم. اما نکته پایانی این که حتما کار تهیه درب ضد سرقت را از مراکز و برند های معتبر انجام دهید. حتما نصب و تمامی مراحل آن را نیز توسط افراد مجرب و با راهنمایی فروشنده انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *